Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yılmaz: Özbekistan’ın Reform ve Dönüşüm Süreci Önemli

Yılmaz: Özbekistan’ın Reform ve Dönüşüm Süreci Önemli

Güncel Adana Güncel Adana -
16

Yılmaz, Özbekistan’ın Reform ve Dönüşümünü Değerlendirdi

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in açılış konuşmasının ardından genel oturumda konuşan Yılmaz, Özbekistan gibi reform ve dönüşüm yapabilen ülkelerin çok az olduğunu belirtti. Yılmaz, bu dönüşümlerden güzel sonuçlar alındığını ve bunun Özbekistan’ın gelecekteki başarısına yönelik güveni artırdığını vurguladı.

Orta Asya’ya Yatırımların Artması Bekleniyor

Yılmaz, geleceğe dönük olumlu sonuçlar alındığında yatırımların da Özbekistan’a yöneleceğini belirterek, Orta Asya’nın önemine dikkat çekti. Bu dönüşümlerin sadece Özbekistan’ı değil, tüm Orta Asya’yı etkileyeceğine inandığını ifade etti.

Politik Netlik ve Net Düzenlemeler Önemli

Reformları gerçekleştirmek için politik netlik ve net düzenlemelerin gerekliliğini vurgulayan Yılmaz, ekonomik istikrarın sağlanabilmesi için belirlenen mevzuat ve yol haritalarının yatırımcılara diyalog yoluyla etkili bir şekilde aktarılması gerektiğini söyledi.

Özbekistan’ın Geleceği İçin Güçlü İrade

Yılmaz, Özbekistan’ın reform ve dönüşüm sürecinde gerekli tüm koşullara sahip olduğunu belirterek, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’in güçlü siyasi iradesiyle ikinci nesil reformlara başladığını, yol haritalarının oluşturulduğunu ve 2030 yılı stratejisinin belirlendiğini aktardı.

İlgili Yazılar