Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kripto Paraları Harekete Geçiren Haber: Binance Coin ve Bitcoin Yorumları

Kripto Paraları Harekete Geçiren Haber: Binance Coin ve Bitcoin Yorumları

Güncel Adana Güncel Adana -
322

Kripto Paraları Harekete Geçiren Haber: Binance Coin ve Bitcoin Yorumları

 

Kripto para piyasası son haftalarda yatırımcıların yüzünü güldürüyor ve yükselişler yaşanıyor. Özellikle son olumlu haberlerin bu yükseliş üzerinde etkili olduğu düşünülüyor. Peki, Bitcoin ve kripto para birimlerinde yükselişler devam edecek mi?

 

Kripto Paralarda Yükseliş Sinyalleri

 

Bir kripto para haber sitesi olan BitcoinHaber.net’te de ifade edildiği gibi 20 Kasım’da kripto para birimlerinde görülen artış eğilimi, Bitcoin ve diğer altcoinlerin olumlu performansıyla daha net bir hal aldı. Bu hafta, yatırımcıların artan güveni kripto piyasasındaki fiyat artışlarıyla paralel bir yükseliş eğilimine işaret etti. Özellikle, açıklanacak olan FOMC tutanaklarının piyasa üzerindeki potansiyel etkileri merak konusuydu.

 

Öte yandan Bitcoin fiyatı, günü 37.351 dolar seviyesinden başlarken son 24 saatte hacminde %47.88’lik bir artış yaşayarak 20.69 milyar dolara ulaştı. Bu artış, geçtiğimiz yedi günde yaklaşık %3’lük bir yükselişe yol açtı. Altcoinlerin lideri Ethereum, yazım sırasında %0.73’lük bir artışla 2.016,79 dolara ulaşırken, hacmi bir önceki güne kıyasla %67.54 artış gösterdi ve 12.95 milyar dolara çıktı.

 

Kripto Paralar Neden Yükseldi?

 

20 Kasım’da gelen haberlere göre Binance ve CZ’nin kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve yaptırım ihlalleri konusunda yapılan soruşturmanın çözümü için anlaşma yapılacak. Bu anlaşmanın elbette bir bedeli var ve 4 milyar doların üzerinde rakamdan bahsediliyor.

 

Yapılan yorumlara göre eğer Adalet Bakanlığının ceza tutarı kabul edilir ve temiz bir sayfa açılırsa bu Binance borsasının hayatına devam edebilmesi için önemli bir hamle olacak. Aynı zamanda kripto para piyasalarında yaşanacak boğa sezonunun da başlangıcına işaret edebilir. Yatırımcılar ETF onayıyla gelecek talep dalgasının düzenleyici baskı ve Binance borsasına açılacak davanın riskleri nedeniyle bastırılacağını düşünüyordu. Anlaşma yoluyla risk ortadan kalkarsa bu kesin biçimde kripto için dönüm noktası olur.

 

Bunlara ek olarak bu haberlerin ardından hızla yükselen Binance Coin (BNB), %6.96’lık önemli bir artışla 263,56 dolardan işlem görürken, hacmi %144.30 artarak 1.52 milyar dolara yükseldi. Diğer taraftan, ilk 5’teki bir başka altcoin XRP, fiyatında %1.42’lik bir düşüş yaşayarak 0.6148 dolara indi. Solana ise %6.54’lük keskin bir fiyat düşüşüyle 55.98 dolara geriledi.

 

İlgili Yazılar