Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İniş Takımları Açılmayan Kargo Uçağı Faciadan Dönüldü

İniş Takımları Açılmayan Kargo Uçağı Faciadan Dönüldü

Güncel Adana Güncel Adana -
16

Panik Anları Kameralara Yansıdı

Kargo uçağının gövde üstü iniş yaparken yaşanan facianın panik dolu anları kameraya saniye saniye yansıdı. Kazada neyse ki ölen ya da yaralanan olmazken, havalimanı çalışanlarının olay anındaki yorumları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

İniş Anı ve İtfaiye Müdahalesi Görüntülendi

Uçağın gövdesine iniş yapan anlarda sürtünmenin etkisiyle alevlerin çıktığı görülürken, hızla olaya müdahale eden itfaiye ekiplerinin cesareti de kameralara yansıdı.

Personelin Yorumları ve Pilot-Kule Konuşması Ortaya Çıktı

Uçağın tekerleklerinin açılmadığını farkeden havalimanı personeli, “Geçmiş olsun arkadaşlar. Ama helal olsun pilota güzel indirdi!” şeklinde konuşurken, pilotun kule ile yaptığı konuşma da dikkat çekiciydi. Pilot, pisti pas geçtikten sonra alçak uçuş yaparak kuleye durumu gösterdi ve ardından başarılı bir şekilde acil inişi gerçekleştirdi.

Kurtarma Çalışmaları ve Açıklamalar

İGA Hava Tarafı Operasyon Direktörü Ozan Karakış, uçağın başarılı bir şekilde yaklaşık 371 metre gövde üzerinde ilerleyerek acil iniş yaptığını belirtirken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da kargo uçağı kazasıyla ilgili detayları paylaştı. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, olayla ilgili detaylı araştırma ve inceleme çalışmaları başlatıldı.

İlgili Yazılar