Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Filistinli Temsilci Bedran Gazze’deki Son Durumu Değerlendirdi

Filistinli Temsilci Bedran Gazze’deki Son Durumu Değerlendirdi

Güncel Adana Güncel Adana -
18

Filistinli Temsilci Bedran, Gazze’deki Gelişmeleri Değerlendirdi

Bedran, Filistin direniş gruplarının temsilcilerinin Şam’daki Filistin Ulusal Konseyi binasında düzenlenen istişare toplantısında konuştu. Toplantıda Gazze’deki son gelişmeler tartışıldı.

Müzakerelerin İçeriği ve Vurgulanan Konular

Bedran, müzakerelerde tam ve kapsamlı ateşkes, İsrail ordusunun Gazze’yi terk etmesi, yerinden edilenlerin geri dönüşü, yardım ve imar çalışmalarının başlaması, esir takası gibi konuların yer alması gerektiğini vurguladı. Hem halk hem de Filistinli grupların bu taleplerde uzlaştığı belirtildi.

İsrail’in Tutumu ve Bedran’ın Çağrısı

Bedran, İsrail’in Gazze’ye girişini kısıtlamasının kendisini tecrit ettiğini ifade etti. Uluslararası toplumun, İsrail’in müzakerelerdeki tavrını kabul etmediğini söyledi. Bedran, Netanyahu hükümetine baskı yaparak saldırıların durdurulması çağrısında bulundu.

Hamas’ın Ateşkes Önerisi ve İsrail’in Kararı

Hamas’ın ateşkes önerisini onayladığını duyurmasının ardından İsrail, Refah’a saldırılara devam kararı almıştı. İsrail ordusu, Refah’ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılmasını istemiş ve Gazze’nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatmıştı.

Hamas’ın Açıklamaları

Hamas, İsrail’in ateşkes teklifini reddetmesinin ardından esir takası anlaşması ve ateşkes müzakereleri stratejisini gözden geçireceğini belirtmişti.

İlgili Yazılar