Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Nazi Dönemine Ait Korkunç Keşif: Nazilerin Gizemli Merkez Üssünde Dehşet Verici Bulgular

Nazi Dönemine Ait Korkunç Keşif: Nazilerin Gizemli Merkez Üssünde Dehşet Verici Bulgular

Güncel Adana Güncel Adana -
18

Ormanlık Alanda İncelenen Kurt İni’nde İnsan Kalıntıları Bulundu

Polonya’nın kuzeydoğusunda yer alan ve “Kurt İni” olarak bilinen Nazi merkez üssü yakınında gerçekleştirilen incelemelerde, amatör arkeologlar tarafından yoğun ormanlık alanda çok sayıda insan kalıntısı bulundu. Bulunan kalıntılar, Nazi diktatörü Adolf Hitler’in en güvendiği isimlerinden Hermann Goering’in de aktif olduğu alanda, üst düzey Nazi yetkililerinin toplama kampları ve diğer karanlık planlarını konuştuklarına işaret ediyor.

Çıplak Gömülü İskeletlerin Etrafında Antik Tılsımlar Bulundu

Goering’in Kurt İni’ndeki evinin altında bulunan çıplak gömülü, elleri ve ayakları olmayan 5 iskeletin etrafında antik tılsımlar bulundu. Yapılan incelemelerde, 3 yetişkin, bir ergen ve bir bebeğe ait cesetlerin bir aileye mensup olduğu tahmin edilirken, cesetlerin el ve ayaklarının olmaması dehşete düşürdü.

“Gök Gürültüsü Taşları” ve Eski Tılsımların Bulunuşu

Cesetlerin etrafında “gök gürültüsü taşları” olarak bilinen belemnoid adı verilen fosillerin bulunduğu belirtildi. Bu canlılar, eski inançlara göre, Tanrıların savaşta zafer ve iyi şansları temin etmek için kullandığı ilahi araçlar olarak kabul edilirdi. Cesetlerin bulunduğu bölgede yapılan keşif, tarihi ve arkeolojik açıdan büyük önem taşıyor.

İnançlar ve Korkunç Teoriler

Tarihi Cermen inançlarına göre, gök gürültüsü taşlarının evde bulundurulması yıldırıma karşı koruma sağlayabileceği düşünülüyordu. Keşif ekibinden Oktavian Bartoszewski, kurban edilen insanların başarı ve refahı için ritüel amaçlı kullanılmış olabileceğini ileri sürdü. Nazilerin okültizme inandığı bilinen bir gerçek olduğundan, buluntuların ardında yatan karanlık nedenler konusunda çeşitli teoriler ortaya atılmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar