Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Kassam Tugayları Sözcüsü: İsrail’e Ağır Darbeler İndiriyoruz

Kassam Tugayları Sözcüsü: İsrail’e Ağır Darbeler İndiriyoruz

Güncel Adana Güncel Adana -
28

Ebu Ubeyde’nin Açıklamaları

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarının 224. gününde önemli açıklamalarda bulundu. Son 10 günde Kassam mensuplarının, Siyonistlere ait tanklar, personel taşıyıcılar ve buldozerler dahil olmak üzere 100 farklı askeri aracı hedef aldığını belirtti.

İsrail’in Büyük Kayıpları

Ebu Ubeyde, İsrail askerlerinin girdikleri bölgelerde büyük kayıplar verdiğini ve kayıplarını ilan etme fırsatı dahi bulamadıklarını vurguladı. Kassam Tugayları’nın Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinin doğusunda da İsrail güçlerine ağır darbeler indirdiğinin altını çizdi.

İsrail’in Taktikleri

Ebu Ubeyde, İsrail’in yüksek rütbeli askerlerini “avladığını” belirterek, İsrail’in katliamları “askeri başarı” gibi gösterdiğini ifade etti. İsrail’in Filistin halkına karşı uyguladığı ölüm ve yıkım stratejisine dikkat çekti.

Filistin Direnişi Hazır

Filistin direnişinin ateşkes sağlanması noktasında kararlı olduğunu ancak uzun soluklu bir savaşa da hazır olduğunu dile getiren Ebu Ubeyde, direnişin arkasındaki halk gücüyle düşman askerlerine öldürücü darbeler vurduğunu belirtti.

Ateşkes ve Esir Takası

İsrail’in açıklamasına karşılık, Gazze’nin Refah bölgesine yönelik saldırılarına devam kararı almasının, ateşkes ve esir takası talep edenlerin tepkisine yol açtığı biliniyor.

İlgili Yazılar