Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Gündemi Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Gündemi Değerlendirdi

Güncel Adana Güncel Adana -
21

Yılmaz, Türkiye için Tarihi Bir Fırsat Olduğunu Belirtti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kanal 7’de canlı yayımlanan Başkent Kulisi programında gündemi değerlendirdi ve soruları yanıtladı. Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesini olumlu değerlendirdiğini vurgulayarak, Türkiye’nin seçimsiz bir döneme girdiğini ve bu dönemin ülke için tarihi bir fırsat olduğunu ifade etti.

Rekabetçi İşbirliğine İhtiyaç Duyulduğunu Belirtti

Yılmaz, siyaset alanında rekabetçi işbirliğine ihtiyaç bulunduğunu vurgulayarak, siyasi kutuplaşmanın azalması ve siyasi diyaloğun artması gerektiğini belirtti. Yeni anayasa tartışmalarından ekonomik reformlara kadar birçok alanda iktidar ve muhalefetin ortak hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye’nin dış politikada da önemli gündemleri olduğunu dile getirdi.

Enflasyonla Mücadeleye İlişkin Öngörülerde Bulundu

Yılmaz, enflasyonla mücadeleye ilişkin yapılan çalışmalara yönelik soruları yanıtlarken, Orta Vadeli Program’ın kararlı şekilde uygulandığını ve enflasyonda önemli düşüşlerin beklendiğini belirtti. Yaz aylarında enflasyonda ivme kaybının yaşanacağını ifade eden Yılmaz, enflasyonun gelecek yıl daha da düşeceğine dikkat çekti ve finansal göstergelerde Türkiye’nin iyileşme sürecinde olduğunu vurguladı.

Yatırımların Türkiye’ye Gelmesinin Önemine Dikkat Çekti

Yılmaz, kredi derecelendirme kuruluşlarının not artırımının yanı sıra yatırımların Türkiye’ye artmaya başladığını ve yatırımcı ilgisinin arttığını belirtti. Ayrıca, Türkiye’nin seçim süreçlerinin bitmesiyle siyasi güven ortamının sağlandığını ve politika belirsizliklerinin giderildiğini söyledi.

Tasarruf Tedbirlerinin Önemine Vurgu Yaptı

Yılmaz, tasarruf tedbirlerinin alınması gerektiğini ve bunun Türkiye’nin geleceğini güçlendirecek alanlara yönlendirilmesi gerektiğini belirterek, enflasyonla mücadelenin toplumsal bir sorumluluk olduğunu vurguladı. Ayrıca, kamu harcamalarında verimliliğin artırılmasının önemine dikkat çekti.

İlgili Yazılar