Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Karavan Hayatı: Yükselen Trend

Karavan Hayatı: Yükselen Trend

Güncel Adana Güncel Adana -
19

Karavan Hayatı Tercih Edilen Bir Yaşam Tarzı Haline Geliyor

Tatil için karavanları tercih edenlerin yanı sıra yılın tamamında karavanlarda yaşayanların sayısı her geçen yıl artıyor. Yüksek kiralar, depremler, pandemi gibi nedenler insanları karavanda yaşam tarzını tercih etmeye yöneltiyor.

Karavan Çeşitleri ve Artan Talep

İzmir Kamp ve Karavan Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Mustafa Yokuş, “Karavanlar, motokaravan ve çekme karavan olarak ikiye ayrılıyor. Çekme karavanlara daha fazla bir ilgi oldu. Çünkü fiyatları biraz daha ekonomik” dedi. Kira artışları yüzünden yılın 12 ayı karavanlarda yaşayanların arttığını belirten Yokuş, “Karavanlar çok fazla çoğaldı. Belediyelerin bu işe çözüm bulması gerekiyor. İnsanların refah seviyesi yüksek kamp alanlarında yaşamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Karavan Üreticilerindeki Artış ve İhtiyaç

İbrahim Özmen (62), emekli olduktan sonra karavanda yaşamaya başladığını belirterek, “1+1 evde yaşamaktan bir farkı yok” dedi. Özmen, “Ev kiraları yüksek seviyelere gelince karavanda yaşamak isteyen insanlar buna yönelmeye başladı. Belediyelerin az maliyetli karavan park yeri yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı. İzmir’de Foça Belediyesi’nin kamp alanı açtığını ancak günlük fiyatının yüksek olduğunu belirterek, “Karavan tatili yapanların zaten bütçeleri çok kısıtlı. O rakamları ödemeleri mümkün değil” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar