Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dehşet Veren Olay Bursa’da Meydana Geldi

Dehşet Veren Olay Bursa’da Meydana Geldi

Güncel Adana Güncel Adana -
26

İşkence ve Şiddet Dolu Olayın Detayları

10 Şubat 2022 tarihinde Bursa’nın Yıldırım ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde Gamze Ü. isimli genç kadının aynı kızı sevdiği iddiasıyla Erhan M. ve Yaşar Deniz Çakıcı arasında yaşanan dehşet veren olayda şiddet ve işkence had safhadaydı.

Yaşanan Vahşet Anı An Be An Ortaya Çıktı

Erhan M. ve arkadaşı Mehmet Ş., Yaşar Deniz Çakıcı’nın evine gittiklerinde aralarında tartışma çıktı. Yaşar Deniz Çakıcı, yanındaki Ebubekir Tokatlı ve Gökhan Y. ile birlikte Erhan M. ve Mehmet Ş.’yi ellerinden kelepçeleyip ayaklarını bağladı, ağzını bantladı ve dövdü. Dahası, Erhan M.’nin ağzına tabanca sokup tehdit etti ve mermi yutturdu.

Adalet İşlemeye Başladı

İhbar üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri yakaladı ve adli makamlara sevk etti. Mahkemede ‘yağma’, ‘yaralama’, ‘hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘şantaj’, ‘silahla tehdit’ gibi suçlardan yargılanan sanıklardan bazıları tutuklandı, bazıları ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Savunmalar ve Mahkeme Kararları

Mahkeme sürecinde sanıkların ve müştekilerin savunmaları kameralarla kaydedildi. Mahkeme heyeti, suçları sabit gördüğü tutuklu sanıklardan Yaşar Deniz Çakıcı’ya ağır hapis cezaları verirken diğer sanıklara da cezalarını açıkladı. Sanıklar arasında yaşanan olayların detayları ve savunmaları yargı sürecinde gün yüzüne çıktı.

İlgili Yazılar