Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD’nin Teksas Eyaleti’nde Şiddetli Yağışlar ve Nehir Taşkınları

ABD’nin Teksas Eyaleti’nde Şiddetli Yağışlar ve Nehir Taşkınları

Güncel Adana Güncel Adana -
19

Houston Çevresinde Mahsur Kalanlar Kurtarıldı, Binlerce Vatandaş Tahliye Edildi

ABD’nin Teksas eyaletinde yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle nehirler taştı ve Houston çevresinde birçok kişi mahsur kaldı. Kurtarma ekipleri tarafından kurtarılan insanların yanı sıra binlerce vatandaş da güvenli bölgelere tahliye edildi.

12 Nehir Sel Aşamasına Ulaştı

Eyaletin en büyük şehirlerinden Houston çevresinde bulunan 12 nehir göstergesi büyük sel aşamasına ulaştı. Nisan ayının başından beri etkili olan şiddetli yağmurların yanı sıra Meksika Körfezi’nden gelen kasırgalar ve dolu yağışları da eyalette etkili oldu.

Acil Durum Yöneticisi: Su Taşmaları Bekleniyor

Eyalet Acil Yönetim Koordinatörü Emmitt Eldridge, Houston’ın kuzeyinde 200 evin zorunlu tahliye edildiğini ve en az 58 kurtarma operasyonu gerçekleştirdiklerini açıkladı. Eldridge, bölgede beklenen yağışlar nedeniyle daha fazla su taşmalarının olabileceğini belirtti.

Houston ve çevresindeki yaşanan sel felaketi, birçok evin zarar görmesine ve yolların sular altında kalmasına neden oldu. Polk County’de ise 700 evin sular altında kaldığı bilgisi paylaşılırken, binlerce kişinin tahliye edildiği bölgede şu ana kadar ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

İlgili Yazılar