Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Başkanı Biden’dan CNN’e Özel Açıklamalar

ABD Başkanı Biden’dan CNN’e Özel Açıklamalar

Güncel Adana Güncel Adana -
15

Biden, Gazze ve İsrail Konusunda Önemli Değerlendirmelerde Bulundu

ABD Başkanı Joe Biden, CNN kanalına verdiği röportajda, Gazze’deki durum ve İsrail’in Refah’a yapabileceği kapsamlı bir saldırıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Amerikan Üretimi Bombaların Gazze’deki Sivillerin Ölümünde Kullanıldığını Kabul Etti

Biden, geçen hafta İsrail’e sevk edilen yaklaşık 900 kiloluk bombaların Gazze’deki sivillerin ölümüne neden olduğunu belirterek, “Gazze’deki siviller bu bombaların sonucunda ve sivil yerleşim merkezlerine girdiği diğer şekillerde öldürüldü” dedi. Bu açıklama Amerikan üretimi bombaların Filistinli sivillerin öldürülmesinde kullanıldığını kabul etmiş oldu.

İsrail’in Refah’a Kapsamlı Saldırısı Durumunda ABD’nin Tavırları

Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya defalarca İsrail’in Refah’a kapsamlı bir kara saldırısına girişmemesi konusunda uyarılarda bulunduklarını ve son görüşmesinde de bu konuyu açıkça dile getirdiğini belirtti. ABD Başkanı, “Eğer Refah’a girerlerse, o zaman Refah’ta ve diğer şehirlerde kullanılan silahları göndermeyeceğimi açıkça belirttim” şeklinde konuştu.

İsrail’in Güvenliğini Sağlama Taahhütleri ve Silah Sevkiyatı

Biden, hala İsrail’in güvenliğini sağlama taahhütlerine bağlı olduklarını vurgulayarak, ancak İsrail’in sivil yerleşim bölgelerinde kullandığı bazı silahları, bombaları ve top mermilerini göndermeyi durduracaklarını belirtti.

İlgili Yazılar