Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Uluslararası Toplumdan İran Cumhurbaşkanı Reisi İçin Başsağlığı Mesajları

Uluslararası Toplumdan İran Cumhurbaşkanı Reisi İçin Başsağlığı Mesajları

Güncel Adana Güncel Adana -
25

Irak Başbakanı Sudan’dan Başsağlığı Mesajı

Irak Başbakanı Sudan, İran’ın kuzeyinde meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekiler için başsağlığı dileklerini iletti. Sudan, İran halkı ve yetkilileriyle dayanışma içinde olduklarını belirtti.

Hamas’tan Taziye Mesajı

Hamas, İran’ın ruhani lideri Ali Hamaney’e, İran hükümetine ve halkına taziye dileklerini ileterek ölen İranlı liderlerin Filistin davasını destekledikleri için övgüde bulundu. Hamas, İran’ın bu kaybı aşacağına inandıklarını vurguladı.

Yemen’deki Husilerden Taziyeler

Yemen’deki Husiler, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekilerin ailelerine, İran halkına ve yönetimine en derin taziyelerini ileterek Allah’tan sabır ve teselli diledi. Husiler, İran halkının liderlerine bağlılığını sürdüreceğini belirtti.

Katar Emiri’nden Taziye İfadeleri

Katar Emiri Es-Sani, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin hayatını kaybettiği helikopter kazasında İran hükümeti ve halkına başsağlığı dileyerek Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret, ailelerine ise sabır ve teselli temennisinde bulundu.

Pakistan Başbakanı Şerif’ten Taziyeler

Pakistan Başbakanı Şerif, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada İran ulusuna başsağlığı dileklerini ileterek Pakistan’ın İran’a destek ve dayanışma göstergesi olarak bir günlük yas ilan edeceğini ve bayrağını yarıya indireceğini duyurdu.

İlgili Yazılar