Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Russell Brand, Hristiyan Oluyor: “Vaftiz Oluyorum”

Russell Brand, Hristiyan Oluyor: “Vaftiz Oluyorum”

Güncel Adana Güncel Adana -
20

Ünlü Komedyen Russell Brand, Hıristiyanlık İnancını Benimsedi

Geçtiğimiz aylarda cinsel taciz iddialarıyla gündeme gelen ünlü komedyen Russell Brand, vaftiz olacağını duyurdu. Brand, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Hıristiyan olarak vaftiz edileceğini ve geçmişi geride bırakmak için bu fırsatı değerlendireceğini söyledi.

“Yeniden Doğmak İçin Bir Fırsat”

Russell Brand, Hristiyan inancını keşfetmek için aylardır çaba sarfettiğini belirterek vaftiz edileceğini açıkladı. Ünlü komedyen, vaftizin kendisine ölme ve yeniden doğma fırsatı olarak anlatıldığını belirterek “Aydınlanmış ve uyanmış bir insan olarak yaşayabilmem için geçmişi geride bırakmak ve İsa’nın adıyla yeniden doğmak için bir fırsat” dedi.

Cinsel Taciz İddialarından Sonra Dine Yöneliş

Brand’in Hristiyan inancına yönelmesi, Eylül 2023’te ortaya çıkan cinsel taciz suçlamalarından hemen sonra geldi. Birçok kadının cinsel saldırı suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Brand, bu süreçte Hristiyanlık inancını keşfetmeye başladı.

İddialara cevap veren Brand, geçmişteki ilişkilerinin her zaman rızaya dayalı olduğunu savunarak suçlamaları reddetti. Daha önce Budizm ile ilgilenen ve Hare Krishna Hareketi’ne yakın olan Brand, artık Hristiyanlık inancını benimsemiş durumda.

İlgili Yazılar