Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Antalya Kum Heykel Festivali Uzay Macerası Temasıyla Açıldı

Antalya Kum Heykel Festivali Uzay Macerası Temasıyla Açıldı

Güncel Adana Güncel Adana -
13

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali

Antalya’nın ünlü Lara sahilinde her yıl düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel kum heykel sanatçılarının eserlerini sergilediği festival, bu yıl “Uzay Macerası” temasıyla kapılarını açtı.

200 Uzay Temalı Kum Heykeli

Festival kapsamında 10 bin ton nehir kumu kullanılarak yapılan 200 uzay temalı kum heykeli, yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgiyle ziyaret ediliyor.

Heykel Yapım Süreci

Festival koordinatörü Cem Karaca, heykel yapımlarının bu yıl ziyaretçi talepleri doğrultusunda 15 Mayıs’ta başladığını ve Haziran ayı sonuna kadar devam edeceğini belirtti. Ziyaretçiler, heykelleri gezerken sanatçıların çalışmalarını da canlı olarak izleme fırsatı bulacak.

Zengin Heykel Çeşitliliği

Festivalde uzay temalı heykellerin yanı sıra, tarihi roketlerin sergilendiği özel bir bölüm de bulunuyor. Uzay macerasının yanı sıra, farklı kültürlere ait pek çok heykel de ziyaretçilerle buluşturuluyor.

Zengin Etkinlik Programı

Kum heykellerin gezilmesinin yanı sıra, akşamları güçlü teleskoplarla gezegen gözlemi yapılabildiği gibi, çocuklar için özel alanlar da oluşturulmuş durumda. Festival süresince farklı etkinlikler ve sanat eserleri ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

Uzay Temalı Heykellerden Bazıları

Festivalde sergilenen uzay temalı heykeller arasında Star Trek, Darth Vader, Mars Medeniyeti, E.T, Space X Dragon 2 Kapsülü gibi birçok tanıdık isim bulunuyor. Heykeller aracılığıyla ziyaretçilere uzayın büyüleyici atmosferi yaşatılıyor.

İlgili Yazılar