Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Geyik Dağları Eğrigöl Yaylası’nda Çiçeklere Zarar Verenler Tepki Çekti

Geyik Dağları Eğrigöl Yaylası’nda Çiçeklere Zarar Verenler Tepki Çekti

Güncel Adana Güncel Adana -
17

Eğrigöl Yaylası İlkbaharla Renklendi

Geyik Dağları eteklerinde bulunan 2 bin 350 rakımlı Eğrigöl Yaylası, ilkbaharın gelmesiyle endemik ve rengarenk çiçeklerle süslendi. Yılın bu döneminde doğa severler yaylaya akın ederken, bölgeden paylaşılan bazı görüntüler tepki topladı.

Motosikletli Grup Çiçekleri Ezerken Görüntülendi

Trans Euro Trail (TET) isimli motosikletli grubun üyeleri, dağ laleleri, mor ve sarı çiğdemlerle süslü alanda motorlarıyla çiçekleri ezdi. Sosyal medyada paylaşılan bu görüntülere gelen tepkiler üzerine köylüler, drift yapanlara ve çiçeklere zarar verenlere engel olunmasını talep etti.

Savunma: “Doğaya Saygımız Sonsuz”

TET Türkiye sayfasından yapılan açıklamada, doğaya karşı olan saygılarının sonsuz olduğunu belirterek, bazı durumlarda zorunlu olarak çiçeklerin ezildiği ifade edildi. Ancak sosyal medya kullanıcıları, bu tür davranışların doğaya verilen zararı azaltmak adına yapılabileceğini savundu.

Yaban Hayatı Uzmanından Uyarı

Yaban hayatı uzmanı veteriner hekim Gökçe Coşkun, araçların bu tür alanlarda canlılara zarar verdiğini ve stres faktörü yaratabileceğini vurgulayarak, doğal yaşam alanlarının korunması gerektiğini belirtti. Bitki türlerinin ezilmesinin biyolojik çeşitliliğe zarar verebileceğine dikkat çekti.

İlgili Yazılar