Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. WCK Yönetim Kurulu Başkanı Erin Gore’dan Açıklama

WCK Yönetim Kurulu Başkanı Erin Gore’dan Açıklama

Güncel Adana Güncel Adana -
22

Erin Gore: “Gazze’deki İnsani Durum Çok Kötü”

WCK Yönetim Kurulu Başkanı Erin Gore, öldürülen çalışanlarının yasını tutmaya devam ettiklerini vurgulayarak, Gazze’deki insani durumun ciddiyetine dikkat çekti.

Gore’nin İfade ve Değerlendirmeleri

Erin Gore, “Operasyonumuzu mümkün olduğu kadar çok sayıda insanı doyurabilmek için aynı enerji, onur ve odakla tekrar başlatıyoruz.” ifadesini kullandı. Gıdanın evrensel bir hak olduğuna işaret eden Gore, WCK’nin 14 yıllık tarihinde Gazze’deki çalışmalarının en fazla hayat kurtaran çalışma olduğunu belirtti. WCK’nin operasyonlarının Gazze’deki tüm uluslararası insani yardımların yüzde 62’sini oluşturduğunu aktaran Gore, “Nerede aç insanları doyurmak için bir mücadele olursa, biz de orada olacağız.”

İsrail Ordusu ve Saldırıya İlişkin Açıklamalar

Erin Gore, İsrail ordusunun saldırıyı “hata” olarak nitelendirerek özür dilediğini hatırlatarak, hala çalışanlara ilişkin güçlü güvence alamadıklarını dile getirdi. Ayrıca, İsrail ordusunun saldırısına ilişkin tarafsız ve uluslararası soruşturma taleplerinin devam ettiğini bildirdi.

WCK Çalışanlarının Ölümü

İsrail’in 1 Nisan’da Gazze’deki Deyr el-Belah bölgesine düzenlediği saldırıda WCK’nin 7 çalışanının hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Merkezi ABD’nin başkenti Washington’da bulunan WCK’den yapılan açıklamada, saldırıda ölenlerin farklı ülke vatandaşları olduğu belirtilmişti. Ekibin saldırı sırasında çatışmasızlık bölgesinde kuruluş logosu taşıyan 2 zırhlı araçta bulunduğu da kaydedilmişti.

İlgili Yazılar