Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ABD ve Küresel Piyasalarda Son Durum

ABD ve Küresel Piyasalarda Son Durum

Güncel Adana Güncel Adana -
9

ABD Ekonomisindeki Belirsizlik Yatırımcıları Tedirgin Ediyor

ABD’de geçen hafta açıklanan veriler, ekonomik aktiviteye dair karışık sinyaller verdi. Bu durum, Powell’ın yapacağı açıklamalar ve perşembe günü açıklanacak enflasyon verileri öncesinde yatırımcıları temkinli davranmaya yönlendiriyor.

Fed’in Faiz İndirimleri Konusunda Temkinli Duruşu Devam Ediyor

Analistler, ABD ekonomisinde yavaşlamanın devam ettiğini belirtirken, Fed yetkililerinin faiz indirimleri konusunda temkinli durduğunu vurguluyor. Powell’ın açıklamaları ve enflasyon verileri, Fed’in gelecekte atacağı adımlara dair ipuçları sağlayabilir.

Küresel Piyasalarda Oynaklık Artabilir

Doların diğer para birimleri karşısında değer kaybedebileceği belirtilirken, Powell’ın güvercin mesajlar vermesi durumunda döviz ve pay piyasalarında oynaklığın artabileceği ifade ediliyor.

Avrupa ve Asya Piyasalarında Karışık Seyir

Avrupa ve Asya borsalarında karışık bir seyir hakim. Fransa’da düzenlenen seçimlerin ardından sol ittifakın galibiyetiyle temkinli bir hava sürerken, Avrupa’da endeks vadeli kontratlar da karışık seyrediyor.

Yurt İçinde BIST 100 Endeksi Artışla Kapandı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, dalgalı bir seyir sonrasında yüzde 0,11 artışla günü tamamladı. Dolar/TL’de ise hafif yükseliş gözlenirken, Çinli BYD firması ile Türkiye arasındaki yatırım anlaşması da dikkat çekti.

Yatırımcılar Powell’ın Konuşmasını ve Enflasyon Verilerini Bekliyor

Bugün ve yarın Powell’ın yapacağı açıklamalar ile perşembe günü açıklanacak enflasyon verileri, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Fed’in faiz indirimi beklentileri ve küresel ekonomik durum, piyasalardaki hareketliliği etkilemeye devam ediyor.

İlgili Yazılar