Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Türkiye’nin İlk Madencilik Lisesinden 99 Öğrenci Mezun Oldu

Türkiye’nin İlk Madencilik Lisesinden 99 Öğrenci Mezun Oldu

Güncel Adana Güncel Adana -
17

Okul Bahçesinde Düzenlenen Törenle Mezuniyet Kutlandı

Mezuniyet Töreni Detayları

Türkiye’nin ilk madencilik lisesinden mezun olan 99 öğrenci için okul bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve TÜMAD Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel’in konuşmalarının ardından okul birincisi Ayşe Melek Altındağ, kütüğe adının yazılı olduğu plaketi çaktı.

Ödüller ve Teşekkürler

Okul birincisi Altındağ ile okul ikincisi Elifnaz Şen ve üçüncüsü Beyda Ay’a TÜMAD tarafından hediyeleri takdim edildi ve okul yönetimince plaketleri verildi. İvrindi Kaymakamı Umut Pazarcı, TÜMAD Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel’e teşekkür plaketi verdi.

Program Detayları

Öğrencilerin mezuniyet belgelerini almaları ve keplerini havaya fırlatmalarıyla devam eden programda, TC Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri müzik dinletisi sundu. Yemek ikramıyla sona eren programa, İvrindi Kaymakamı Umut Pazarcı, İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta, AFAD İl Müdürü Bayram Şahin, MTA Kuzeybatı Anadolu Bölge Müdürü Özgür Özgüç, Eti Maden İşletme Müdürü Mesut Ak, milli boksör Ali Eren Demirezen, sektör temsilcileri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

İlgili Yazılar