Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Tokyo Belediyesi, Beşikteki Beşik Çöpçatanlık Uygulamasını Başlatıyor

Tokyo Belediyesi, Beşikteki Beşik Çöpçatanlık Uygulamasını Başlatıyor

Güncel Adana Güncel Adana -
28

Tokyo Belediyesi, Evlenmek İsteyenlere Yönelik Yeni Bir Adım Atıyor

Tokyo Belediyesi, bu yaz kent sakinleri için bir çöpçatanlık uygulamasını hayata geçireceğini duyurdu. Bu yeni uygulama, hükümetin düşük doğum oranlarıyla mücadele planının bir parçası olacak.

Uygulama Detayları

Tokyolu bekarların birbirleriyle tanışmalarını amaçlayan uygulamaya başvuranların bekar olduklarını doğrulamaları ve evlenmek istediklerini belirttikleri bir belge imzalamaları gerekiyor. Ayrıca kullanıcılar yıllık gelirlerini de beyan etmek zorunda olacaklar.

Belediye Açıklaması

Tokyo Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklamada, “Evlenmek isteyen kişilerin büyük çoğunluğunun eş bulma konusunda etkinliklere ve uygulamalara katılmadığını fark ettik. Bu uygulama ile onlara yardımcı olmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Tepkiler

Ancak, uygulama sosyal medyada bazı tepkilere yol açtı. Bazı kişiler, belediyenin halkın vergileriyle çöpçatanlık yapmasını eleştirdi. Japonya’da belediyeler daha önce de doğum oranlarını artırmak için çeşitli çöpçatanlık etkinlikleri düzenlemişti.

Başbakanın Açıklaması

Başbakan Fumio Kişida, rekor düzeyde düşen doğum oranları nedeniyle ülkenin ciddi istihdam sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, çocuklu ailelere devlet desteği vereceklerini duyurmuştu.

İlgili Yazılar