Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Panathinaikos AKTOR Euroleague Şampiyonu Oldu

Panathinaikos AKTOR Euroleague Şampiyonu Oldu

Güncel Adana Güncel Adana -
9

Ergin Ataman: “Türk Bayrağı OAKA’da Dalgalanacak”

Panathinaikos AKTOR, Euroleague Final Four final maçında Real Madrid’i 95-80 mağlup ederek şampiyon oldu. Başantrenör Ergin Ataman, Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan Uber Arena’da oynanan karşılaşmanın ardından Türkiye’den gelen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ataman’ın Açıklamaları

Ergin Ataman, takım ve kendisine destek verenler adına çok mutlu olduğunu belirterek, “Bir Türk spor adamının, bir Türk antrenörün yine buralarda olması, yine şampiyon olmasına sevindiler. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, bütün büyüklerimize, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza, bütün halkımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ataman, Panathinaikos’un maçlarını oynadığı spor salonu OAKA’da yer alan 6 Avrupa Ligi şampiyonluğunu simgeleyen bayraklara dikkat çekerek, “OAKA’ya gittiğimizde, oradaki 6 tane bayrağı görüyordum ve hep çocuklara ‘Biz de buraya bir bayrak asacağız. Bir bayrak asmak için Berlin’e gidiyoruz.’ dedim. Bunu başardık.” şeklinde konuştu.

Ataman, maçtan önce oyuncularına “Çıkalım, sezon boyunca oynadığımız basketbolu oynayalım. Bunun bir final olduğunu düşünmeyin, bunun sadece kazanılması gereken bir maç olduğunu düşünün.” dediğini belirterek, “Bugün çok rahattım. Real Madrid bu turnuvada büyük favoriydi. Dün basın toplantısında Real Madrid koçuna ‘Sana ikinci şampiyonluğu vermeyeceğim.’ dedim, vermedim, üçüncü şampiyonluk bende.” ifadelerini kullandı.

Ataman, takım kaptanı Kostas Sloukas’ın kendisiyle birlikte kupayı kaldırmasıyla ilgili olarak da, “Normalde kupayı hep kaptanlar kaldırır ama Kostas Sloukas ısrarla beni istedi. Şampiyon olunca kupayı birlikte kaldırdık.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar