Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İBB’nin Kurban Bağışı Kampanyasıyla İhtiyaç Sahiplerine Destek

İBB’nin Kurban Bağışı Kampanyasıyla İhtiyaç Sahiplerine Destek

Güncel Adana Güncel Adana -
21

İstanbul Vakfı Aracılığıyla İstanbullular ve İhtiyaç Sahipleri Bir Araya Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu yıl da İstanbul Vakfı aracılığıyla kurban bağışında bulunmak isteyen İstanbullularla ihtiyaç sahiplerini bir araya getiriyor.

Yüksek Hisseli Bağış Kampanyası

24 Mayıs’ta başlatılan Kurban Bağışı Kampanyası’nda, bu yıl hisse bedeli 14 bin TL olarak belirlendi. Kampanyanın sonuna yaklaşılırken 8 binin üzerinde hisse bağışı ile 115 milyon lira toplandı.

Kurbanlar Konserve Haline Getirilecek

Bağışlanan kurbanlar, kesim işleminden sonraki bir hafta içerisinde konserve haline getirilecek. 18 ay kullanma süresi olan konservelerin dağıtımı, İBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak.

Geçmiş Yıllarda Yapılan Destekler

İBB İstanbul Vakfı tarafından yürütülen Kurban Bağış Kampanyası kapsamında geçtiğimiz 4 yıl içinde 800 bin aileye ulaşıldı. Bu yıl toplanan bağış ile hedeflenen 1 milyon ihtiyaç sahibi ailenin evine girecek.

Engelleme Girişimi ve Sonuç

İstanbul Vakfı’nın 2021’de düzenlemek istediği “Kurban Bağışı Kampanyası” için İstanbul Valiliği’nden alınan izin reddedildi. Ancak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaşanan engelleme girişimini duyurması ve kampanyanın önemine vurgu yapması üzerine İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, kampanyaya izin verildiğini açıkladı.

İlgili Yazılar