Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Atletico Madrid, Manchester City’den Julián Alvarez’i Transfer Etmek İstiyor

Atletico Madrid, Manchester City’den Julián Alvarez’i Transfer Etmek İstiyor

Güncel Adana Güncel Adana -
20

Atletico Madrid’in Transfer Hedefi: Julián Alvarez

Marca’nın haberine göre, Atletico Madrid bu yaz transfer döneminde en büyük arzusunun Manchester City’nin forveti Julián Alvarez’i kadrosuna katmak olduğunu belirtiyor.

Diğer Oyuncularla Anlaşmaktan Kaçınıyor

Diego Simeone’nin ekibinin, Villarreal’in forveti Alexander Sörloth’un 38 milyon Euro’luk serbest kalma maddesini ödemek ya da Girona’dan Artem Dovbyk’i transfer etmek için gereken 40 milyon Euro’yu karşılamak istemediği ifade ediliyor.

Alvarez Transferi İçin Adımlar Atılıyor

Atletico Madrid, mali açıdan Manchester City ile rekabet edemeyeceğinin farkında ancak FIFA Dünya Kupası şampiyonu Alvarez’in getireceği kalite artışını göz önünde bulundurarak her fırsatı değerlendirmek istiyor. Oyuncuya Etihad Stadyumu’nda alacağından daha büyük bir rol garantisi vererek Arjantinli oyuncuyu ikna etmeyi umuyor.

Atleti, Alvarez’in transferle ilgilenip ilgilenmeyeceğini ölçmek için uluslararası takım arkadaşları Rodrigo De Paul, Nahuel Molina ve Angel Correa’yı devreye sokacak. Bu oyuncular, Copa Amarica sırasında Alvarez’e Wanda Metropolitano’da gördüğü yüksek saygıyı ileterek ve Atletico Madrid’in sunduğu avantajlardan bahsederek oyuncuyu ikna etmeye çalışacak.

İlgili Yazılar