Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. ASELSAN MTAL İlk Mezunları Gururla Karşılandı

ASELSAN MTAL İlk Mezunları Gururla Karşılandı

Güncel Adana Güncel Adana -
22

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Görgün, ASELSAN Genel Müdürü Akyol ve Milli Eğitim Bakanlığı Yetkilileri Töreni İzledi

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) ile ASELSAN arasında gerçekleştirilen işbirliği protokolü kapsamında hayata geçirilen ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk mezunları için gurur dolu bir tören düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ve Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri de katıldı.

Görgün: “Öğrencileri ve Velileri Tebrik Ediyorum”

Törende konuşan Prof. Dr. Haluk Görgün, öğrencilik hayatının yaşam boyu devam ettiğini vurgulayarak, öğrencileri ve velileri tebrik etti. Savunma sanayisinin önemine değinen Görgün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu vizyon ve sektöre verdiği destekle birlikte çalışmaların karşılığını aldıklarını ifade etti.

Akyol: “Geleceğe Güvenle Yürümeye Devam Edeceğiz”

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ise şirket olarak her alanda teknolojiye, eğitime öncülük ettiklerini belirterek, mezunlarla geleceğe güvenle yürümeye devam edeceklerini söyledi. Akyol, eğitimde yapılan yatırımların önemine değinerek, gelecek planlarını ve hedeflerini paylaştı.

Okul Birincisi Ayten Kılıç ve Diğer Başarılı Öğrenciler

Törende okul birincisi Ayten Kılıç, ikincisi Fatih Yiğit Arslantaş ve üçüncüsü Salih Genç gibi başarılı öğrencilerin yanı sıra, İngiltere’de University of Warwick’ten kabul alan 12. sınıf öğrencisi Yağız Koçoğlu da öğrencilerin gelecek planları hakkında düşüncelerini paylaştı.

Bu özel günde, ASELSAN MTAL’nin ilk mezunları geleceğe umutla ve büyük bir heyecanla adım attılar.

İlgili Yazılar