Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Almanya EURO 2024’te A Grubu’nda Yer Alacak

Almanya EURO 2024’te A Grubu’nda Yer Alacak

Güncel Adana Güncel Adana -
22

Almanya, İskoçya, Macaristan ve İsviçre ile Karşı Karşıya

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) A Grubu’nda yer alacak ev sahibi Almanya; İskoçya, Macaristan ve İsviçre ile mücadele edecek. Turnuva 14 Haziran-14 Temmuz tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek. Almanya, toplam 4 FIFA Dünya Kupası, 3 Avrupa Şampiyonası ve 1 Konfederasyon Kupası şampiyonluğuna sahip.

Almanya İkinci Kez Ev Sahibi

Almanya, bu yıl 17. kez düzenlenecek turnuvaya ikinci kez ev sahipliği yapacak. EURO 2024’e ev sahipliği yapacak Almanya, turnuvaya eleme oynamadan katılarak doğrudan katılım hakkı elde etti. Almanya’nın aday kadrosunda Türk asıllı 2 futbolcu da bulunuyor.

Almanya’nın Kadrosu ve Turnuva Geçmişi

Almanya Milli Takımı, EURO 2024 için belirlenen 27 kişilik aday kadrosunda birçok tecrübeli futbolcuyu bulunduruyor. Ülke, tarihinde 13 kez katıldığı turnuvada 3 kez şampiyonluğa ulaştı. Almanya’nın Avrupa Şampiyonası geçmişi incelendiğinde başarılı bir performans sergilediği görülüyor.

Maç Takvimi

Almanya, turnuvanın açılış maçında İskoçya ile karşılaşacak. Ev sahibi ülke EURO 2024 A Grubu’nda İskoçya, Macaristan ve İsviçre ile mücadele edecek.

İlgili Yazılar