YAŞLI ENGELLİ MAAŞI/AYLIĞI NE ZAMAN YATACAK? 2022 65 yaş aylığı ve engelli maaşı ne kadar?

Ramazan Bayramı'na sayılı gün kala binlerce kişi yaşlı ve engelli aylığının ne zaman ödeneceğini merakla araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası yaptığı açıklamada engelli maaşı ve 65 yaş aylığı için tarihi duyurdu. İşte, 2022 yaşlılık ve engelli aylığı ödeme tarihi ve tutarı... YAŞLILIK VE ENGELLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK? Binlerce kişinin gündeminde yer alan aylık tarihleri belli oluyor. Yaşlı ve engelli aylıkları için tarih de açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu maaşlar için açıklamada bulundu ve, ''Ramazan Bayramı günlerine denk gelen yaklaşık 1,5 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli maaşlarını öne çekerek cuma gününden (29 Nisan) itibaren ödeyeceğiz.'' dedi. ENGELLİ VE YAŞLILIK AYLIĞI NE KADAR? Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenlemeyle birlikte yaşlı aylığı 828 liradan 1084 liraya, yüzde 40-69 engelli aylığı 661 liradan 865 liraya yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların aylığı da 991 liradan 1298 liraya yükseldi. AYLIK TÜRÜ Yaşlı aylığı (65 Yaş ve Üzeri) % 40 - 69 Arası Engelli Aylığı % 70 ve Üzeri Engelli Aylığı 18 Yaş Altı Engelli Yakını Aylığı YAŞLI ENGELLİ MAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? İlgili aylıklar için kişinin ikametgâhının bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfına yapılmaktadır.

Ramazan Bayramı'na sayılı gün kala binlerce kişi yaşlı ve engelli aylığının ne zaman ödeneceğini merakla araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası yaptığı açıklamada engelli maaşı ve 65 yaş aylığı için tarihi duyurdu. İşte, 2022 yaşlılık ve engelli aylığı ödeme tarihi ve tutarı...

YAŞLILIK VE ENGELLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Binlerce kişinin gündeminde yer alan aylık tarihleri belli oluyor. Yaşlı ve engelli aylıkları için tarih de açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu maaşlar için açıklamada bulundu ve, ''Ramazan Bayramı günlerine denk gelen yaklaşık 1,5 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli maaşlarını öne çekerek cuma gününden (29 Nisan) itibaren ödeyeceğiz.'' dedi.

ENGELLİ VE YAŞLILIK AYLIĞI NE KADAR?

Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenlemeyle birlikte yaşlı aylığı 828 liradan 1084 liraya, yüzde 40-69 engelli aylığı 661 liradan 865 liraya yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların aylığı da 991 liradan 1298 liraya yükseldi.

AYLIK TÜRÜ

Yaşlı aylığı (65 Yaş ve Üzeri)

% 40 - 69 Arası Engelli Aylığı

% 70 ve Üzeri Engelli Aylığı

18 Yaş Altı Engelli Yakını Aylığı

YAŞLI ENGELLİ MAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İlgili aylıklar için kişinin ikametgâhının bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfına yapılmaktadır.