Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Üst Üste 14 Maçlık Galibiyet Serisi:

Üst Üste 14 Maçlık Galibiyet Serisi:

Güncel Adana Güncel Adana -
16

Galatasaray’da Rekorların Yıldızı Parlıyor: Okan Buruk Zirvede!

Galatasaray’ın başındaki başarılarıyla adından söz ettiren tecrübeli teknik adam Okan Buruk, bir kez daha tarih yazdı. İstanbulspor karşısında alınan 3 puanla birlikte rekorlarına bir yenisini daha ekleyen 50 yaşındaki teknik direktör, Türk futbol tarihinde adını altın harflerle yazdırdı.

Üst Üste 14 Maçlık Galibiyet Serisi: Lig Tarihine Damgasını Vurdu

Daha önce Galatasaray’ın başında lig tarihinde üst üste 10 maç kazanan ilk hoca unvanını elde eden Okan Buruk, bu kez de lig tarihinde Beşiktaş’a ait en uzun galibiyet serisini 63 yıl sonra üst üste 14 maçla geçerek rekor kırdı. Resmi maçlarda 17 maçlık galibiyet serisi yakalayan Buruk, bu alandaki başarısıyla da dikkatleri üzerine çekti.

İç Sahada En Çok Maç Kazanan Yerli Teknik Direktör: 14. Zaferle Zirveye Çıktı

Galatasaray’ın başındaki başarılarına bir yenisini ekleyen Okan Buruk, kariyerindeki önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Lig tarihinde iç sahada üst üste en çok maç kazanan yerli teknik direktör olmayı hedefleyen 50 yaşındaki teknik adam, Gündüz Kılıç’ın 1960-1961 dönemine ait 13 maçlık rekorunu geride bırakarak zirveye çıktı.

Bu muazzam başarılarla dolu sezonunda Okan Buruk, maç öncesinde yaptığı açıklamada, “Aslında bu sezon çok fazla hazırlık yapmadan bir sonraki maça geçiyoruz. Burada önemli olan rejenerasyon ve taktiksel olarak hazırlanmak. Kazanmak her zaman önemli bir moral oluyor. Bu moralle birlikte bir sonraki maça hazırlanmamanız daha kolay oluyor” ifadelerini kullanarak zaferlerinin ardındaki başarı sırlarını paylaştı. hızlıbahis giriş adresleri

İlgili Yazılar