Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türk Kızılay İyilik Gemisi Gazze’ye Yardım Malzemelerini Taşıyor

Türk Kızılay İyilik Gemisi Gazze’ye Yardım Malzemelerini Taşıyor

Güncel Adana Güncel Adana -
28

Mersin’de Yüklenen Yardımlar El-Ariş Limanı’na Ulaştı

Türk Kızılay’ın öncülüğünde temin edilen gıda, bebek malzemeleri ve uyku tulumu gibi acil ihtiyaç malzemeleri, İsrail saldırılarının hedefi olan Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkına ulaştırılmak üzere yola çıktı. Mersin’de yüklenen yardımlar, 16 Nisan’da Gazze’ye yakın konumdaki El-Ariş Limanı’na ulaştı.

İyilik Gemisi’nde Yüklü Miktarlar

“9. İyilik Gemisi” adı verilen gemiye yanaşan vinç, 227 bin 63 gıda paketi, 869 ton un, 14 bin 700 bebek bezi, 2 bin uyku tulumu ve 400 ton muhtelif malzemeyi rıhtıma indirmeye başladı. Bu hummalı çalışmanın ardından, tırlar ve kamyonlarla Refah Sınır Kapısı’na taşınacak olan yardımlar, gümrük işlemlerinin ardından Gazze Şeridi’ndeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Gazze’ye insani yardım malzemesi taşıyan “9. İyilik Gemisi”, Mısır’ın El-Ariş Limanı’na ulaştı ve tahliye öncesi hazırlıklar tamamlandı. TRT Haber ekibi de gemi üzerinde çalışmaları yakından takip ediyor. Bu yardımların Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için devam eden çabalar, Türk Kızılay’ın insan odaklı yardım anlayışını bir kez daha gözler önüne seriyor.

İlgili Yazılar