Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Merak edilen tüp mide ameliyatı midenin tüp sistemiyle işlev sunması açısından uygulanır. Bu cerrahi işlemde herhangi yan etkiler yoktur. Bu nedenle güvenle uygulanabilir. Her yaştan hastalar için uygulanabilir.

2022 yılında yoğun olarak tercih edilen tüp mide ameliyatı aşırı yemek yeme isteğinin azaltılması açısından mideye takılan özel tıbbi bir tüp üzerinden uygulanan ameliyattır.

Çağımızda en sık görülen hastalıklar obezite ve aşırı yemek yeme alışkanlığıdır. Bu tip durumlarda tüp mide ameliyatı oldukça başarılı neticeler sunar. Bu ameliyat üzerinden mide küçültülerek daha kısıtlı yemek alışkanlığı oluşturulabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

81 ilimizden uygulanan tüp mide ameliyatı daha çok fazla kilolara sahip olan ve kontrolsüz olarak aşırı beslenme alışkanlığına maruz kalan hastalara uygulanabilir.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık mide küçültme ameliyatı arasında tüp mide cerrahisi ve mide balonu uygulanıyor. Tüm ameliyat türlerinden de maksimum başarı elde ediliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Bu durum doğrudan mide ameliyatı yapan klinik merkezinin uzmanlığına ve hastanın talimatlara uymasına bağlıdır.

Bu nedenle tüp mide cerrahisi yaptıranlar 1 ayda 15 kilo, 50 günde 30 ve 6 ayda ise 50 kiloya kadar kilo verebiliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatları ortalama olarak 50 ila 70 yaşına kadar uygulanabilir. Ancak yüksek tansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıklarda ameliyat öncesinde doktordan onay alınması gerekiyor.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonrasında da mutlaka kaliteli bir şekilde beslenilmelidir.

Günlük aşırı yağlı besinler yerine daha sade besin ürünleri tüketilmelidir. Hazır gıdalardan mutlaka uzak durulmalıdır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Garantili olarak uygulanan mide küçültme ameliyatı adından da anlaşılacağı üzere midenin doğrudan cerrahi işlem üzerinden küçültülmesidir.

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Kolayca uygulana mide küçültme ameliyatı mideye tüp veya balon takılarak küçültülebilir. Bu yönde mide organı gözle görülür oranda küçültülür.

Mide Küçültme Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Mide küçültme cerrahisi yöntemleri arasında mide balonları ve mide tüpleri ilk sıradadır.

Bunun haricinde mide küçültme cerrahisi uygulanır. Mide küçültme ameliyatlarında uygulanan yöntemler bugün daha da geliştirilmiştir.

Mide Küçültme Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Bu sorunun yanıtı yukarıdaki gibidir. Dolaysıyla mide küçültme 50 yaşına kadar uygulanabilir.

Bireylerin söz konusu hastalıklara maruz kalmamış olması önemlidir. Ameliyatın mümkünse ileriki yaşlarda yaptırılmamasına dikkat edilmelidir. Bu doğrultuda olası riskler önlenebilir.

Mide Küçültme Ameliyatı Süresi Nedir?

Ameliyat süresi kullanılan tekniğe göre farklılık gösterir. Fakat mide küçültme cerrahisinin süresi genel olarak 60 ila 120 dakika aralığındadır.

Mide küçültme ameliyatlarının süresi klinik merkezlerinin kullandığı ameliyat malzemelerine ve ilgili doktorun deneyimine göre de farklılık gösterir.

Örneğin, bu ameliyatı kalitesiz bir klinik merkezinden yaptırdığınızda ameliyatınızın süresi 30 dakika ila 1 saat aralığında uzayabiliyor. Bu nedenle tercih ettiğiniz klinik merkezinin garantili olmasına dikkat etmelisiniz.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Mide küçültme ameliyatlarının fiyatları her yıl daha da düşüyor. Bu durumun ana nedenlerinden biri de mide küçültme cerrahisinin geçmiş yıllara oranla bugün daha çok tercih edilmesidir.

Mide küçültme ameliyatları başlı başına estetik bir uygulamadır. Bu nedenle bu işlemle midede ayrıca estetiksel olarak da küçülme sağlanabilir.

Mide küçültme fiyatları doktor kliniklerinde de farklılık gösterir. Birçok klinik merkezlerinden bu ameliyatı minimum ödeme yaparak da yaptırabilirsiniz.

Küçültülen bir midenin aşırı yemek isteği meydana getirmesi söz konusu değildir. Bu bağlamda daha sağlıklı ve kaliteli bir beslenme alışkanlığı sunulabilir. Ayrıca, mide küçültme ameliyatı fiyatlarına doktorunuzun kurumsal sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://turkerkarabuga.com.tr/mide-kucultme/ bilgi için hemen tıklayın.