Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. TÜDKİYEB Genel Başkanı: “Kurbanlık Alınacak Adres Kurban Pazarlarıdır”

TÜDKİYEB Genel Başkanı: “Kurbanlık Alınacak Adres Kurban Pazarlarıdır”

Güncel Adana Güncel Adana -
27

Nihat Çelik, Vatandaşlara Kurbanlık Alımı İçin Çağrıda Bulundu

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, vatandaşlara kurbanlık satın alacaklara çağrı yaparak, “Kurbanın alınacağı adres kurban pazarlarıdır. Almak isteyen her vatandaşımız gelip kurbanını gönül rahatlığıyla bu pazarlardan alabilir” dedi.

Satış Oranları Yetersiz

Çelik, Gölbaşı Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde yetiştiricilerin, söz konusu pazar alanına belli sayıda hayvan getirdiğini söyleyerek, bugüne kadar ortalama satış oranının yüzde 20 civarında olduğunu belirtti. Bu durumun tatmin edici olmadığını vurgulayan Çelik, vatandaşların alım gücündeki düşüşün pazarlarda durgunluğa neden olduğunu ifade etti.

Pazarları Destekleme Çağrısı

Çelik, marketlerde yapılan kurbanlık satışlarının da durumu olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, “Kurbanın alınacağı adres kurban pazarlarıdır. Belediyelerimiz her türlü imkanı veriyor. Almak isteyen her vatandaşımız gelip kurbanını gönül rahatlığıyla bu pazarlardan alabilir.” şeklinde konuştu. Çelik ayrıca, satışların bayramın son gününe kadar devam edeceğini belirtti.

Kurbanlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik, kurbanlık hayvan seçiminde hastalıklı olmaması, bir yaşında olması, kulak küpesi bulunması gibi şartların olduğunu belirterek, hayvanlara kesim yapılırken eziyet edilmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, çevre temizliğine de büyük bir sorumlulukla yaklaşılması gerektiğini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar