Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan Bağımsızlık ve Silahlı Kuvvetler Günü Programına Katıldı

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan Bağımsızlık ve Silahlı Kuvvetler Günü Programına Katıldı

Güncel Adana Güncel Adana -
27

Türk Dünyasının Birliği Önemli

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Azerbaycan Bağımsızlık Günü’nü kutladı. Kurtulmuş, dünyada çok kutuplu bir yapı oluştuğunu belirterek, Türk dünyasının birliğinin önemine vurgu yaptı.

Azerbaycan’ın Başarıları Takdirle Karşılanıyor

Kurtulmuş, Azerbaycan’ın Türk dünyasının gelişiminde önemli bir rol oynayacağını belirterek, Azerbaycan’ın kaydettiği tarihi başarıları takdirle takip ettiklerini söyledi. Özellikle Azerbaycan’ın İkinci Karabağ Savaşı’nda elde ettiği zaferi alkışladıklarını belirtti.

Azerbaycan ve Türkiye İlişkileri

Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin stratejik ortaklık seviyesinin üzerine çıktığını ifade eden Kurtulmuş, iki ülke arasındaki kardeşlik duygularının güçlü olduğunu vurguladı. Türkiye ve Azerbaycan’ın ilişkilerini her alanda geliştirmeye kararlı olduklarını belirtti.

Güçlü Bağlarla Birlikte Geleceğe

Kurtulmuş, Azerbaycan ve Türkiye halkları arasındaki güçlü bağların devam etmesi gerektiğini belirterek, iki ülkenin ortak çabalarıyla daha ileriye gideceklerini ve Türk dünyasının güçlenmesine katkı sağlayacaklarını ifade etti. Azerbaycan’ın milli gününü kutlayarak, Türk milleti için hayırlı olmasını diledi.

İlgili Yazılar