Son dakika... Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırı

Olay, Yenilik Partisi'nin Çankaya ilçesindeki genel merkezinde meydana geldi. Yenilik Partisi Genel Başkanı, 26'ncı ve 27'nci dönem Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, kendisiyle görüşmek için gelen kimliği belirsiz kişi tarafından bıçaklandı. Yılmaz, kalçasından yaralanırken, saldırgan ise kaçtı. Partililerin ihbarıyla gelen sağlık görevlileri, Yılmaz'a ilk müdahaleyi yaptı. Öztürk Yılmaz, daha sonra ambulansla özel hastaneye kaldırılarak, tedaviye alındı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. 'HAYATİ TEHLİKESİ YOK' Yenilik Partisi MYK üyesi Osman Yaylagül, parti genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğrayan Yenilik Partisi Genel Başkan Öztürk Yılmaz'ın tedavi gördüğü hastanede basın mensuplarına açıklamada bulundu. Saldırı anı ve Yılmaz'ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Yaylagül, "Saldırgan İstanbul'dan geldiğini ve bir çay içmek istediğini söylemiş. İçeri girdikten sonra genel başkanın direk boynuna saldırmış. Başkan Yılmaz müdahale edince arkasından 4 kez bıçaklamış. Kurucu üyemiz Nalan hanım müdahale etmiş, sandalyeyi fırlatmış ama saldırgan kaçmış. Şu anda 4 yerinden yaralı ama hayati tehlikesi yok. Akli dengesi yerinde biri, orta yaşlarda. Bence planlı bir şekilde gelmiş. Partili biri değil, dışarıdan yaptırmışlar" dedi. İlginizi ÇekebilirEGM: SALDIRGAN YAKALANDI Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırıda bulunduğu değerlendirilen zanlı Serhat K., Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde ekiplerimiz tarafından yakalanmıştır." ifadeleri yer aldı.Serhat K., Ankara polisine teslim edildi. ÖZTÜRK YILMAZ, SALDIRI ANINI ANLATTI Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, hasta yatağından uğradığı bıçaklı saldırı anını anlattı. Yılmaz, "Biri geldi, 'İstanbul Küçükçekmece'de oturuyorum, sizi çok beğeniyorum, sizinle tanışmaktan büyük onur duyuyorum' dedi. Kendisiyle 5 dakika konuştuk. O arada benim görüşmelerim vardı, kendisine teşekkür ettim. Kahve ikram etmek istedim, çok memnun olurum dedi. Arkama döndüğüm an direk bıçağı çekti, önce boğazıma vurmaya çalıştı. O arada fark edip ani bir hareket yapınca 4 defa üst üste arkadan vurdu. Sonrasında kaçtı, kaçarken peşine düştüm. 2 bayan arkadaşımız vardı onlarda peşine düştü, ama kaçtı" dedi.

Son dakika... Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırı

Olay, Yenilik Partisi'nin Çankaya ilçesindeki genel merkezinde meydana geldi. Yenilik Partisi Genel Başkanı, 26'ncı ve 27'nci dönem Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, kendisiyle görüşmek için gelen kimliği belirsiz kişi tarafından bıçaklandı. Yılmaz, kalçasından yaralanırken, saldırgan ise kaçtı. Partililerin ihbarıyla gelen sağlık görevlileri, Yılmaz'a ilk müdahaleyi yaptı. Öztürk Yılmaz, daha sonra ambulansla özel hastaneye kaldırılarak, tedaviye alındı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

'HAYATİ TEHLİKESİ YOK'

Yenilik Partisi MYK üyesi Osman Yaylagül, parti genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğrayan Yenilik Partisi Genel Başkan Öztürk Yılmaz'ın tedavi gördüğü hastanede basın mensuplarına açıklamada bulundu. Saldırı anı ve Yılmaz'ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Yaylagül, "Saldırgan İstanbul'dan geldiğini ve bir çay içmek istediğini söylemiş. İçeri girdikten sonra genel başkanın direk boynuna saldırmış. Başkan Yılmaz müdahale edince arkasından 4 kez bıçaklamış. Kurucu üyemiz Nalan hanım müdahale etmiş, sandalyeyi fırlatmış ama saldırgan kaçmış. Şu anda 4 yerinden yaralı ama hayati tehlikesi yok. Akli dengesi yerinde biri, orta yaşlarda. Bence planlı bir şekilde gelmiş. Partili biri değil, dışarıdan yaptırmışlar" dedi.

İlginizi Çekebilir

EGM: SALDIRGAN YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırıda bulunduğu değerlendirilen zanlı Serhat K., Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde ekiplerimiz tarafından yakalanmıştır." ifadeleri yer aldı.Serhat K., Ankara polisine teslim edildi.

ÖZTÜRK YILMAZ, SALDIRI ANINI ANLATTI

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, hasta yatağından uğradığı bıçaklı saldırı anını anlattı. Yılmaz, "Biri geldi, 'İstanbul Küçükçekmece'de oturuyorum, sizi çok beğeniyorum, sizinle tanışmaktan büyük onur duyuyorum' dedi. Kendisiyle 5 dakika konuştuk. O arada benim görüşmelerim vardı, kendisine teşekkür ettim. Kahve ikram etmek istedim, çok memnun olurum dedi. Arkama döndüğüm an direk bıçağı çekti, önce boğazıma vurmaya çalıştı. O arada fark edip ani bir hareket yapınca 4 defa üst üste arkadan vurdu. Sonrasında kaçtı, kaçarken peşine düştüm. 2 bayan arkadaşımız vardı onlarda peşine düştü, ama kaçtı" dedi.