Son dakika! İsveç ve Finlandiya, Türkiye'nin iade taleplerine olumlu yanıt vermedi

NATO üyesi olmak isteyen İsveç ve Finlandiya, ülkelerinde barınan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile PKK üyesi teröristleri Türkiye'ye iade etmiyor. Türkiye, Finlandiya'dan 6'sı FETÖ, 6'sı PKK olmak üzere terör örgütü bağlantılı toplam 12 kişiyi, İsveç'ten de 10'u FETÖ, 11'i PKK olmak üzere toplam 21 kişinin iadesiyle ilgili süreci başlattı. Mahkeme kararları ve deliller doğrultusunda yapılan 33 iade talebinden hiçbirine olumlu yanıt vermedi. İade taleplerinden 19'una ret cevabı verilirken 5'i de süreç içerisinde 2 ülke tarafından yanıtsız bırakıldı. Halen Finlandiya ile 2, İsveç ile 7 olmak üzere 9 iade talebiyle ilgili süreç devam ediyor. Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya için çok net mesaj:Bakan Çavuşoğlu'ndan Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğiyle ilgili açıklamaİsveç’te iktidar partisinden NATO üyeliğine şartlı destekİsveç'ten flaş Türkiye kararı! NATO üyeliği için kritik hamle...

Son dakika! İsveç ve Finlandiya, Türkiye'nin iade taleplerine olumlu yanıt vermedi

NATO üyesi olmak isteyen İsveç ve Finlandiya, ülkelerinde barınan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile PKK üyesi teröristleri Türkiye'ye iade etmiyor.

Türkiye, Finlandiya'dan 6'sı FETÖ, 6'sı PKK olmak üzere terör örgütü bağlantılı toplam 12 kişiyi, İsveç'ten de 10'u FETÖ, 11'i PKK olmak üzere toplam 21 kişinin iadesiyle ilgili süreci başlattı.

Mahkeme kararları ve deliller doğrultusunda yapılan 33 iade talebinden hiçbirine olumlu yanıt vermedi.

İade taleplerinden 19'una ret cevabı verilirken 5'i de süreç içerisinde 2 ülke tarafından yanıtsız bırakıldı.

Halen Finlandiya ile 2, İsveç ile 7 olmak üzere 9 iade talebiyle ilgili süreç devam ediyor.

Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya için çok net mesaj:
Bakan Çavuşoğlu'ndan Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğiyle ilgili açıklama
İsveç’te iktidar partisinden NATO üyeliğine şartlı destek
İsveç'ten flaş Türkiye kararı! NATO üyeliği için kritik hamle...