Sokak ortasında silahlı çatışma! Kurşunların hedefi olmamak için böyle saklandı

Olay, saat 17.00 sıralarında Kervansaray Şafak otopark yanında bulunan bir emlak bürosunda meydana geldi. İstanbul'dan geldiği belirlenen A.Ö., F.S. ve M.K., iddiaya göre emlak bürosunda görüştüğü T.K. ile tartıştı. Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan tartışmanın ardından 34 TCT 64 plakalı taksiye binen 3 şüpheli, emlak bürosuna tabancalarla ateş açtı. Emlakçı T.K.'nın da tabanca ile ateş açması sonucu yaşanan kısa süreli çatışma, çevrede korku ve paniğe neden oldu. İş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüde bir çocuğun kurşunlara hedef olmamak için park halindeki bir otomobilin arkasına saklanmaya çalıştığı görüldü. Çevredekilerin ihbarı ile olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Çatışmadan sonra kaçan İstanbul plakalı ticari takside bulunan 3 kişi olay yerine yakın mesafede polis tarafından yakalandı. Arabada yapılan aramada olayda kullanılan silah ve kesici aletler de ele geçirildi. Silahlı kavgaya karışan emlakçı da gözaltına alındı. EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: 4 KİŞİ GÖZALTINDA Edirne Emniyet Müdürlüğü, silahlı kavga ile ilgili açıklama yaptı. 4 kişinin de yakalanarak gözaltına alındığı belirtilen açıklamada "Bugün saat 17.00 sıraların Kervansaray Şafak otopark yanında bulunan bir emlakçıda silahlı kavga olayına karışan ve İstanbul ilinden geldikleri tespit edilen A.Ö., F.S. ve M.K., isimli şahıslar olaydan hemen sonra Kıyık role uygulama noktasında, olayın diğer tarafı olan T.K. ise iş yerinde İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce yakalanmıştır. Olayda kullanılan silah ve kesici aletlerin de ele geçirildiği konuyla ilgili olarak adli tahkikat sürdürülmektedir" denildi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin olay yerindeki detaylı araştırmasının ardından şüphelileri yakalamak için kapsamlı çalışma başlattı. Çatışmanın ardından kaçan araçlardan 22 DY 626 plakalı otomobil, içindekilerle birlikte olay yerine yakın bir noktada, 34 TCT 64 plakalı taksi ise Kıyık semtinde polis ekipleri tarafından durduruldu. Ticari araçtaki bir kişinin yaralı olduğu belirlenirken, iki araçtaki toplam 4 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Sokak ortasında silahlı çatışma! Kurşunların hedefi olmamak için böyle saklandı

Olay, saat 17.00 sıralarında Kervansaray Şafak otopark yanında bulunan bir emlak bürosunda meydana geldi. İstanbul'dan geldiği belirlenen A.Ö., F.S. ve M.K., iddiaya göre emlak bürosunda görüştüğü T.K. ile tartıştı. Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan tartışmanın ardından 34 TCT 64 plakalı taksiye binen 3 şüpheli, emlak bürosuna tabancalarla ateş açtı. Emlakçı T.K.'nın da tabanca ile ateş açması sonucu yaşanan kısa süreli çatışma, çevrede korku ve paniğe neden oldu. İş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüde bir çocuğun kurşunlara hedef olmamak için park halindeki bir otomobilin arkasına saklanmaya çalıştığı görüldü.

Çevredekilerin ihbarı ile olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Çatışmadan sonra kaçan İstanbul plakalı ticari takside bulunan 3 kişi olay yerine yakın mesafede polis tarafından yakalandı. Arabada yapılan aramada olayda kullanılan silah ve kesici aletler de ele geçirildi. Silahlı kavgaya karışan emlakçı da gözaltına alındı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: 4 KİŞİ GÖZALTINDA

Edirne Emniyet Müdürlüğü, silahlı kavga ile ilgili açıklama yaptı. 4 kişinin de yakalanarak gözaltına alındığı belirtilen açıklamada "Bugün saat 17.00 sıraların Kervansaray Şafak otopark yanında bulunan bir emlakçıda silahlı kavga olayına karışan ve İstanbul ilinden geldikleri tespit edilen A.Ö., F.S. ve M.K., isimli şahıslar olaydan hemen sonra Kıyık role uygulama noktasında, olayın diğer tarafı olan T.K. ise iş yerinde İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce yakalanmıştır. Olayda kullanılan silah ve kesici aletlerin de ele geçirildiği konuyla ilgili olarak adli tahkikat sürdürülmektedir" denildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin olay yerindeki detaylı araştırmasının ardından şüphelileri yakalamak için kapsamlı çalışma başlattı. Çatışmanın ardından kaçan araçlardan 22 DY 626 plakalı otomobil, içindekilerle birlikte olay yerine yakın bir noktada, 34 TCT 64 plakalı taksi ise Kıyık semtinde polis ekipleri tarafından durduruldu. Ticari araçtaki bir kişinin yaralı olduğu belirlenirken, iki araçtaki toplam 4 kişi gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.