SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ TARİHİ || İŞKUR 10 BİN İŞÇİ ALIMI SON DURUM

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru sonuçları için heyecan dorukta. İŞKUR aracılığıyla Mart ayında yapılan başvuruların ardından 10 bin işçi alımı için gözler sonuçlara çevrildi. Peki, işçi alımında son durum nedir? SAĞLIK BAKANLIĞI İŞKUR KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN? Kura çekimi Ankara'da 6 Nisan 2022 tarihinde noter huzurunda yapılacak. 09.00-18.00 saatleri arasında yapılacak kura çekiminin ardından sonuçlar yayınlanacak. İşe alınacak sürekli işçiler, Sağlık Bakanlığı tarafından noter kurası ile belirlenecek. Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak. İŞKUR KURA ÇEKİMİ VE KADRO DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ HANGİ BÖLÜME KAÇ KİŞİ ALINACAK? 5 bin 175’i Hemşire, 800’ü Ebe ve 3 bin 293’ü Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, Iş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacaktır. Ayrıca temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 10 bin sürekli işçi alımı yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ TARİHİ || İŞKUR 10 BİN İŞÇİ ALIMI SON DURUM

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru sonuçları için heyecan dorukta. İŞKUR aracılığıyla Mart ayında yapılan başvuruların ardından 10 bin işçi alımı için gözler sonuçlara çevrildi. Peki, işçi alımında son durum nedir?

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞKUR KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Kura çekimi Ankara'da 6 Nisan 2022 tarihinde noter huzurunda yapılacak. 09.00-18.00 saatleri arasında yapılacak kura çekiminin ardından sonuçlar yayınlanacak.

İşe alınacak sürekli işçiler, Sağlık Bakanlığı tarafından noter kurası ile belirlenecek. Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak.

İŞKUR KURA ÇEKİMİ VE KADRO DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ

HANGİ BÖLÜME KAÇ KİŞİ ALINACAK?

5 bin 175’i Hemşire, 800’ü Ebe ve 3 bin 293’ü Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, Iş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacaktır.

Ayrıca temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 10 bin sürekli işçi alımı yapılacaktır.