Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Özgür Özel: “Mustafa Kemal Atatürk’e İktidar Sözü Veriyoruz”

Özgür Özel: “Mustafa Kemal Atatürk’e İktidar Sözü Veriyoruz”

Güncel Adana Güncel Adana -
23

Gençlik Yürüyüşü’nde Özel’in Mesajı

Ankara’da binlerce kişi, 9 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Büyük Gençlik Yürüyüşü’nde bir araya geldi. Kızılay Güvenpark’ta başlayan yürüyüşe CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı. Yürüyüşte CHP milletvekilleri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yer aldı. Özel, yürüyüş sonrasında Atatürk’e seslenerek 2018’de iktidar olma sözü verdiklerini belirtti.

Özel’in Atatürk’e Hitabı

Özel, Mustafa Kemal Atatürk’e seslenirken, “Atam sana söz veriyoruz, buraya partini iktidar yapmış olarak geleceğiz. Gençler bugün 47 yıl sonra Ata’nın huzuruna birinci parti olarak çıktık.” dedi. Özel, Atatürk’ün ilkelerini iktidar yapacaklarını belirterek, “Onun Samsun’a çıkışının 105’inci yılında ona şöyle sesleniyoruz; Atam, sana söz veriyoruz, biz buraya partini iktidar yapmış, aydınlanma ateşini yeniden yakmış olarak bir kez daha milyonlarla geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Özel’in Mesajı

CHP lideri Özel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için sosyal medya hesabından da mesaj paylaştı. Özel, mesajında, “19 Mayıs 1919’da atılan o ilk adımın izinden, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak yürüyor ve mücadele ediyoruz. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını minnetle ve saygıyla anıyorum.” dedi.

İlgili Yazılar