Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Oleksandr Usyk, Tyson Fury’yi Yenerek Ağır Sıklet Şampiyonu Oldu

Oleksandr Usyk, Tyson Fury’yi Yenerek Ağır Sıklet Şampiyonu Oldu

Güncel Adana Güncel Adana -
23

25 Yıl Sonra Tartışmasız Şampiyon

1999 Kasım’ında Las Vegas’ta Evander Holyfield’ı mağlup eden bir ağır sıklet şampiyonu çıkmamıştı. Yaklaşık 25 yıl sonra, Oleksandr Usyk, Tyson Fury’yi yenerek zafer kazandı.

Kingdom Arena’da Zafer

Kingdom Arena’da gerçekleşen kapalı gişe karşılaşmada, hakemler Usyk’e 114-113 ve 115-112 puanları vererek Fury’ye karşı galibiyeti onayladı.

Usyk’in Duyguları

Ukrayna’da yaşayan Usyk, zafer sonrası “Bu benim için, ailem için, ülkem için, tarih için büyük bir fırsat. Bu harika bir gün.” dedi.

Usyk’in Başarıları

WBA, IBF ve WBO kemerlerine sahip olan Usyk, Fury’nin WBC unvanını da alarak dört kemer döneminin ilk tartışmasız ağır sıklet şampiyonu oldu.

Rövanş ve Gelecek Planlar

Fury, 12 Ekim’de Riyad’da planlanan rövanş maçına odaklanırken, Usyk da kendisini gelecekteki mücadelelere hazırlamaktadır.

Usyk’in Sağlık Durumu

Maç sırasında aldığı yaralar nedeniyle dört dikiş atan Usyk’in çenesinde bir kırık olabileceği endişesi taşınmaktadır. Ancak Usyk’in rövanşa hazır olduğu vurgulanmaktadır.

Maç Detayları

37 yaşındaki Usyk, 9. rauntta Fury’yi yere sererek maçın momentumunu tamamen değiştirdi. Fury son raundu kazanmasına rağmen, Usyk’in üstünlüğü kabul edildi.

İlgili Yazılar