ÖĞRENCİ AFFI NEDİR, ÖĞRENCİ AFFI 2022 ne zaman, kimler için çıkacak?

Öğrenci affı hakkında merak günden güne artıyor. Öğrenci affı ne zaman çıkacak ve kimleri kapsayacak soruları yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamayı AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu yaptı. Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir açıklama geldi. İşte öğrenci affı son durum... ÖĞRENCİ AFFI NEDİR, NE ZAMAN ÇIKACAK, KİMLERİ KAPSIYOR? AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Akbaşoğlu, AK Parti'nin 'Öğrenci Affı' ile ilgili bir yasal düzenleme üzerinde çalıştığını belirterek, "Üniversite öğrencilerimiz ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Yüksek öğretim kurumlarıyla ilişiği kesilen üniversite öğrencilerimize, Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde çeşitli nedenlerle eğitim öğretim hakkı sona eren öğrencilerimize, öğrenci affıyla eğitim öğretim haklarına tekrar geri dönebilmeleri imkanı getiren çalışmayı başlattık. Bunun detaylarını daha sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerimize lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olabilme imkanı tekrar kazandırmak süratiyle bu haklarını kullanabilme imkanını düzenleyen bir yasal düzenlemeyi inşallah temmuz ayından önce teklife dönüştürerek yasalaştırmayı arzu ettiğimizi ifade etmek isterim" diye konuştu. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BUGÜN AÇIKLADI "Gençlerimize müjde vermek istiyorum. Kamuoyunda öğrenci affı diye bilinen teklifimizi önümüzdeki günlerde Meclis'in takdirine sunuyoruz. Lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilere okullarına dönüş yolunu açıyoruz." Dedi.

ÖĞRENCİ AFFI NEDİR, ÖĞRENCİ AFFI 2022 ne zaman, kimler için çıkacak?

Öğrenci affı hakkında merak günden güne artıyor. Öğrenci affı ne zaman çıkacak ve kimleri kapsayacak soruları yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamayı AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu yaptı. Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir açıklama geldi. İşte öğrenci affı son durum...

ÖĞRENCİ AFFI NEDİR, NE ZAMAN ÇIKACAK, KİMLERİ KAPSIYOR?

AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Akbaşoğlu, AK Parti'nin 'Öğrenci Affı' ile ilgili bir yasal düzenleme üzerinde çalıştığını belirterek,

"Üniversite öğrencilerimiz ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Yüksek öğretim kurumlarıyla ilişiği kesilen üniversite öğrencilerimize, Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde çeşitli nedenlerle eğitim öğretim hakkı sona eren öğrencilerimize, öğrenci affıyla eğitim öğretim haklarına tekrar geri dönebilmeleri imkanı getiren çalışmayı başlattık. Bunun detaylarını daha sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerimize lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olabilme imkanı tekrar kazandırmak süratiyle bu haklarını kullanabilme imkanını düzenleyen bir yasal düzenlemeyi inşallah temmuz ayından önce teklife dönüştürerek yasalaştırmayı arzu ettiğimizi ifade etmek isterim" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BUGÜN AÇIKLADI

"Gençlerimize müjde vermek istiyorum. Kamuoyunda öğrenci affı diye bilinen teklifimizi önümüzdeki günlerde Meclis'in takdirine sunuyoruz. Lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilere okullarına dönüş yolunu açıyoruz." Dedi.