Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. NNPCL Grup İcra Direktörü Mele Kyari’den Niger Delta’daki Petrol Hırsızlığı Açıklaması

NNPCL Grup İcra Direktörü Mele Kyari’den Niger Delta’daki Petrol Hırsızlığı Açıklaması

Güncel Adana Güncel Adana -
20

Mele Kyari: Niger Delta’da 400’den Fazla Petrol Hırsızlığı ve Vandalizm Olayı

NNPCL Grup İcra Direktörü Mele Kyari, Niger Delta’da son bir hafta içinde hükümet ve özel güvenlik kurumları tarafından 400’den fazla petrol hırsızlığı ve vandalizm olayının rapor edildiğini açıkladı.

Operasyonlar Sonucunda 165 Kaçak Petrol Rafinerisi İmha Edildi

Kyari, NNPCL ile Nijerya ordusunun Niger Delta’da ortak operasyonlar yürüttüğünü belirtirken, bu operasyonlar sonucunda 165 kaçak petrol rafinerisinin imha edildiğini ve 39 yasa dışı boru hattı bağlantısının yok edildiğini aktardı.

Nijerya Senatörü Ned Nwoko: Geçen Yıl 3 Milyar Dolardan Fazla Zarar Oluştu

Nijeryalı senatör Ned Nwoko, ülkede artan petrol hırsızlığı ve boru hatlarına saldırılar nedeniyle geçen yıl 3 milyar dolardan fazla zarar oluştuğunu açıklamıştı.

Nijerya’nın Petrol Rezervleri ve Konumu

Nijerya’nın tespit edilmiş petrol rezervleri yaklaşık 37 milyar varil ile dünyadaki rezervlerin %3,1’ini oluşturuyor. Dünyada en fazla petrol rezervine sahip 8. ülke konumunda olan Nijerya, petrol üretiminde ilk 15 ülke arasında yer alıyor ve petrol ihracatında 6. sırada bulunuyor.

Delta Bölgesindeki Petrol Hırsızlığı ve Güvenlik Sorunları

Petrol yataklarının bulunduğu Delta bölgesinde, silahlı gruplar tarafından petrol alanlarında sabotajlar gerçekleştiriliyor. Bu durum bölgede çatışmaların ve adam kaçırma gibi olayların yaşanmasına sebep oluyor.

İlgili Yazılar