Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Nisan Vadeli Endeks Kontratı Salı Gününü Yükselişle Tamamladı

Nisan Vadeli Endeks Kontratı Salı Gününü Yükselişle Tamamladı

Güncel Adana Güncel Adana -
22

Endeks Kontratı Güne Düşüşle Başladı

Nisan vadeli endeks kontratı, açılış seansında önceki normal seans kapanışın yüzde 0,7 altında 10.674,50 seviyesinden işlem gördü.

Salı Günü Yükselişle Kapandı

Salı günü, alıcılı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 0,5 üzerinde 10.752,25 puandan tamamladı. Akşam seansı gerçekleşmedi.

Küresel Piyasalarda Pozitif Hava

Analistler, küresel pay piyasalarının, hafta sonu İran’ın İsrail’e yönelik düzenlediği saldırılar nedeniyle Orta Doğu’da artan gerilimin son bulduğuna yönelik beklentilerin güçlenmesiyle haftaya pozitif bir seyirle başladığını belirtti.

Yoğun Veri Gündemi

Analistler, bu hafta yoğun veri gündeminin yatırımcıların odağına yerleştiğini söyleyerek, Orta Doğu’daki gelişmelerin yakından takip edileceğini dile getirdi. Bu hafta yurt içinde işsizlik oranı ve bütçe dengesi, yurt dışında ise Avro Bölgesi’nde sanayi üretimi ve ABD’de perakende satışlar ve New York Fed imalat sanayi endeksi verilerinin takip edileceğini belirtti.

Bölgedeki Gerilim Azaldı

İran’ın hafta sonu İsrail’e yönelik gerçekleştirdiği saldırılar sonrasında bölgedeki gerilimin azaldığı ifade edildi. Analistler, hafta boyunca Orta Doğu’daki gelişmelerin yakından takip edileceğini belirtti.

Direnç ve Destek Seviyeleri

Analistler, endeks kontratında 10.700 ve 10.800 seviyelerinin direnç, 10.600 ve 10.500 puanın destek konumunda olduğunu kaydetti.

İlgili Yazılar