Mide Balonu Yöntemleri

Mide Balonu Yöntemleri

Mide Balonu Yöntemleri

Mide Balonu Yöntemleri

Geçici kilo verme yöntemlerinden olan mide balonları kişilere uygun olan farklı formlarda ve yöntemlerde uygulanır. Yutulabilir ve endoskopik yollarla yerleştirilen gibi yöntemlerle kişilerin diyet ve sporla veremedikleri kiloları kısa sürede giderilebilir.

Mide balonu çeşitleri sıvılı, havalı, ayarlanmayan, hava ile şişirilen, sıvı ile şişirilen, ayarlanabilir olmak üzere birkaç farklı sınıflandırması mevcuttur. Tüm balon çeşitleri kısa bir süre sonunda mideden çıkarılır ya da kendiliğinden erimesi beklenerek vücuttan dışarı atılır.

Her sınıf kişilere özel olarak belirlenir ve son derece güvenlidir. Herhangi bir yan etkisi olmayan mide balonu işlemleri kusma dışında başka bir yan etki göstermez ve kişilere bir zararları yoktur.

Mide Balonu Nedir?

Aşırı kilolardan kurtulmak ve diyet, egzersiz gibi aktiviteler sonrasında kilo veremeyen kişilere uygulanan mide balonu işlemleri güvenilir ve pratik geçici kilo verme yöntemleridir. 15-20 dakika gibi bir sürede kolaylıkla gerçekleşen işlemler kişilerde yan etki oluşturmadan kısa sürede kilo vermelerine yardımcı olur. Ameliyatsız ve etkili bir çözüm olan balon işlemleri tüm kilo fazlası olan bireylere kadın ya da erkek fark etmeden uygulanabilir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Kilo verme sürecine destek sağlayan ve verilemeyen kiloların hızlı bir şekilde verilmesine yardımcı olan mide balonu uygulamaları endoskopik yollarla genel anestezi altında mideye yerleştirilir. Kamera yardımıyla mideye yerleşmesi ardından uygun yöntemlerle şişirilen balon 6-12 ay sonrasında çıkarılması önerilerek dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye devam edilmelidir.

Kısa sürede kişinin dikkat etmesine bağlı olarak 20-25 kilo verilmesi amaçlanan uygulama pratik bir şekilde tamamlanarak acısız ve ağrısız uygulanır.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu işlemleri endoskopik olarak gerçekleşirken yutulabilir olanları hap formundadır. Bol suyla alınması sağlanarak kişilerin cerrahi ya da farklı bir işleme maruz kalmadan balonun mideye yerleşmesi sağlanır. Önemli bir işlem olup sonrasında da beslenme ve spor programlarına devam edilmelidir.

Aksi halde kilo verişi olmayıp kilo alımı sağlanır. Kişilerde kramp ve bulantı oluşmasını engellemek için dikkat edilmeli, uzman hekim önerilerine uygun davranılmalı, bitki çaylarından destek alınmalıdır. Son derece güvenilir ve pratik bir uygulama olup kilo vermek isteyen kişilerin başvurdukları kolay bir uygulamadır.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu fiyatları özelinde kilo verilmesine yardımcı olan mide balonları risk içermemesi ve herhangi bir yan etkisi olmadan acısız bir şekilde tamamlanmasından dolayı sıklıkla tercih edilen geçici kilo verme yöntemlerindendir.

Herhangi bir yan etkisi olmamasından dolayı uzman hekimler tarafından uygulanan balon işlemleri diyet ve sporla verilemeyen kiloların verilmesini sağlayarak hastalıkların oluşma riskini ortadan kaldırır. Hap formunda olması ya da genel anestezi altında gerçekleşmesinden dolayı acısız ve ağrısız tamamlanan uygulama sağlıklı, güvenilir ve kısa sürelidir.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Yutulabilir ya da endoskopik olarak gerçekleşen balon işlemleri kişilerin isteklerine göre tamamlanır. Tercih edilen yöntemler, uzman hekim ve hastane koşulları, sedasyon gerçekleşmesi gibi etkenler mide balonu fiyatları üzerinde etkilidir. Midede 6 ay ya da 1 sene kadar kalan mide balonu uygulamalarına uygun aday olması adına mutlaka randevu alınarak hekimlerden süreç bilgisi alınmalıdır.

Mide balonu fiyatları açısından önemli ve güvenilir bir uygulama olmasının yanı sıra kişilerin mutlaka uygun aday olması ve süreç hakkında bilgi alarak sonrasında nasıl davranılması gerektiği bilgisi alınmalıdır.

Uygulamanın başarılı olması kişilerin beslenme düzenlerine bağlı olup kilo verme için uygun davranılmalıdır. Hastalara uygulanan pratik bir yöntem olan mide balonu işlemleri güvenilir ve sağlıklıdır. Hekimlerin önerilerine uygun davranılması önem taşır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.