Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Michael Platt: İngiltere’nin Gizemli Zengin İsmi

Michael Platt: İngiltere’nin Gizemli Zengin İsmi

Güncel Adana Güncel Adana -
22

Michael Platt Kimdir?

Michael Platt, renkli ve tartışmalı bir geçmişe sahip, fakat İngiltere’nin en zengin insanıdır. BlueCrest Capital Management’ın kurucusu ve 56 yaşındaki Platt, 18 milyar dolarlık serveti ile zenginler listesinde üst sıralarda yer alır.

Platt’in Hayatı ve Mülkleri

Platt’in mülkleri arasında Londra’da müthiş manzaralı bir çatı katı, Central Park manzaralı New York’taki 3.000 metrekarelik daire, sahil kenarında bir daire, İsviçre’deki kayak merkezi Verbier ve Cenevre’deki evler, süper yat, özel jet ve modern sanat koleksiyonu bulunmaktadır.

BlueCrest Capital ve Skandallar

BlueCrest, Platt’in kişisel yatırım aracına dönüştürülmüş, dışarıdan müşteri kabul etmeyen bir hedge fonudur. Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 170 milyon dolar ceza ödemeye zorlanmıştır. Birleşik Krallık da benzer bir ceza uygulamıştır.

Michael Platt’in Özel Hayatı ve İlginç Hikayeleri

Platt, şöhretinden kaçınan biridir ve röportajlarda bile fotoğrafının çekilmesine izin vermemektedir. İlginç bir şekilde, Billions dizisinde kendini oynayarak izleyicileri şaşırtmıştır. Oğlu Marcus da babasının izinden giderek BlueCrest’e katılmıştır.

İlgili Yazılar