Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Mert Günok: “Türk Taraftarlarının Desteği Çok Önemli”

Mert Günok: “Türk Taraftarlarının Desteği Çok Önemli”

Güncel Adana Güncel Adana -
18

Mert Günok EURO 2024 Hesabında Soruları Yanıtladı

Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldiğimiz maçın kritik anında yaptığı kurtarışla büyük yankı uyandıran Mert Günok, EURO 2024 resmi hesabında soruları yanıtladı. Şampiyonaya iyi hazırlandıklarını belirten 35 yaşındaki kaleci, iyi bir çalışma ortamının sonuçlara yansıdığını vurguladı.

Mert Günok’un Avrupa Şampiyonası Deneyimi

Mert Günok, Portekiz maçında sakatlığı nedeniyle oynayamamış olmasına rağmen Avrupa Şampiyonası’nda olmanın ve oynamanın kendisi için önemli bir hedef olduğunu ifade etti. Türk taraftarlarının Almanya’da düzenlenen turnuvada verdikleri destekten de büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Ailesinden Aldığı Sporcu Genleri

Babası eski bir kaleci olan Mert Günok, ailesinde sporculuk genlerinin olduğunu ve bu mirasın kendisine disiplin ve profesyonellik anlamında büyük katkı sağladığını söyledi. Günok, ailesinin sporcuya olan desteğinin kendisini üst seviyede oynamaya teşvik ettiğini ve bu doğrultuda hedeflerinin olduğunu paylaştı.

Penaltılarla İlgili Görüşleri

Maçların penaltılara kalmasını istemediğini vurgulayan Mert Günok, her takımın maçı önceden bitirmeyi arzuladığını söyledi. Kalecilerin penaltılarda ön plana çıktığını belirten Günok, mental ve pratik çalışmalarla bu konuda hazır olduklarını ifade etti.

İlgili Yazılar