MEMUR MAAŞ ZAMMI 2022 || Memur zammı ne kadar olacak? Memur maaşı zammı son dakika gelişmeleri...

Memur zammı belirlenirken enflasyon farkı etkenler arasında bulunuyor. Memurlar, ocak ve temmuz ayları olmak üzere yılda 2 kere zam alıyor. Ocak ayı zammı için az bir zaman kaldı. Peki 2022'de memur zammı ne kadar olacak? En düşük memur maaşı kaç TL'ye çıkacak? MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK? Ocak ayına adım adım yaklaşırken memur zammı gündemde merak ediliyor. Milliyet Yazarı Cem Kılıç enflasyon farkı zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kılıç, "Hem büyüme oranı hem enflasyondaki yükselişle birlikte zam farkı da yüksek seviyelerde seyredecek. Emekli olmak isteyenler yeni yılda, kamuda çalışanlarda ise 16 Ocak'tan sonra emekli olmaları daha doğru olacaktır. Gelen son verilere göre; memurlar ve memur emeklileri şimdiden yıl sonu için yüzde 7,47 enflasyon farkı zammı oluştu. Yeni yılda ise aylıklarda yüzde 8'lik bir zam farkının oluşabileceğini söyleyebiliriz." dedi. TOPLU SÖZLEŞME ZAMLARI NELER? Geçtiğimiz ağustos ayında toplu sözleşme zamları açıklanmıştı. Buna göre; 2022 yılı için yüzde 5+7, 2023 yılı için ise yüzde 8+6 olmak üzere maaşlarda iki yıl süresince kümülatif yüzde 28.62’lik bir artış olacak. Ocak 2022’de açıklanacak geriye dönük 6 aylık enflasyonun yüzde 3’ü geçmesi halinde hem yeni toplu sözleşme zammı olan yüzde 5, hem de fark eklenecek. MEMUR ZAMLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Geçtiğimiz günlerde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Asgari ücret belli olduktan sonra rakam konuşacağız. Ocak 15'te maaşlara yansıyacak şekilde bu düzenlemeyi tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

MEMUR MAAŞ ZAMMI 2022 || Memur zammı ne kadar olacak? Memur maaşı zammı son dakika gelişmeleri...

Memur zammı belirlenirken enflasyon farkı etkenler arasında bulunuyor. Memurlar, ocak ve temmuz ayları olmak üzere yılda 2 kere zam alıyor. Ocak ayı zammı için az bir zaman kaldı. Peki 2022'de memur zammı ne kadar olacak? En düşük memur maaşı kaç TL'ye çıkacak?

MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Ocak ayına adım adım yaklaşırken memur zammı gündemde merak ediliyor. Milliyet Yazarı Cem Kılıç enflasyon farkı zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kılıç, "Hem büyüme oranı hem enflasyondaki yükselişle birlikte zam farkı da yüksek seviyelerde seyredecek. Emekli olmak isteyenler yeni yılda, kamuda çalışanlarda ise 16 Ocak'tan sonra emekli olmaları daha doğru olacaktır. Gelen son verilere göre; memurlar ve memur emeklileri şimdiden yıl sonu için yüzde 7,47 enflasyon farkı zammı oluştu. Yeni yılda ise aylıklarda yüzde 8'lik bir zam farkının oluşabileceğini söyleyebiliriz." dedi.

TOPLU SÖZLEŞME ZAMLARI NELER?

Geçtiğimiz ağustos ayında toplu sözleşme zamları açıklanmıştı. Buna göre; 2022 yılı için yüzde 5+7, 2023 yılı için ise yüzde 8+6 olmak üzere maaşlarda iki yıl süresince kümülatif yüzde 28.62’lik bir artış olacak. Ocak 2022’de açıklanacak geriye dönük 6 aylık enflasyonun yüzde 3’ü geçmesi halinde hem yeni toplu sözleşme zammı olan yüzde 5, hem de fark eklenecek.

MEMUR ZAMLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz günlerde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Asgari ücret belli olduktan sonra rakam konuşacağız. Ocak 15'te maaşlara yansıyacak şekilde bu düzenlemeyi tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.