Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sonuçları Açıklanmasına 7 Gün Kaldı

LGS Sonuçları Açıklanmasına 7 Gün Kaldı

Güncel Adana Güncel Adana -
18

LGS Sonuçları ve Tercih Süreci

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları, 28 Haziran 2024 tarihinde www.meb.gov.tr adresinden açıklanacak. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. LGS tercihleri ise sonuçların açıklanmasının ardından başlayacak.

Uzmanların Değerlendirmesi

LGS’ye katılan öğrencilerin soruları değerlendiren uzmanlar, sınavda Türkçe ve Fen Bilimleri testlerinde soruların uzunluğuna ve zorluk derecesine dikkat çekiyor. Özellikle görsel-grafik sorularının ön plana çıktığı belirtiliyor. Matematik testinin ise kazanım odaklı sorularla dikkat çektiği ifade ediliyor.

Uzmanlar, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sorularını ayrı ayrı değerlendirerek öğrencilere ipuçları veriyor. Sınav sorularının genel olarak MEB müfredatına uygun ve öğrencilerin analitik düşünme yeteneklerini ölçmeye yönelik olduğu vurgulanıyor.

Sınavın genel olarak orta zorluk seviyesinde olduğu belirtilirken, öğrencilerin zaman yönetimine dikkat etmeleri ve dikkatli okumaları gerektiği vurgulanıyor. Öğrencilerin kazanım odaklı çalışmalar yapmalarının ve deneme sınavlarına yönelmelerinin önemi üzerinde duruluyor.

İlgili Yazılar