Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sonuçları Açıklanacak! Öğrencileri ve Ailelerini Bekleyen Heyecan

LGS Sonuçları Açıklanacak! Öğrencileri ve Ailelerini Bekleyen Heyecan

Güncel Adana Güncel Adana -
18

LGS Sonuçları 28 Haziran 2024’te Açıklanacak

Öğrenciler, sınav stresini atlatmanın ardından şimdi LGS sonuçları heyecanıyla karşı karşıya. Öğrenciler, puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecek ancak sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. LGS sınav sonuçları, 28 Haziran 2024’te www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

LGS’ye Katılan Öğrencilerin Velilerine Öneriler

Uzmanlar, LGS kaygısının artmasında belirsizliğin önemli bir etken olduğunu vurguluyor. Ebeveynlere büyük rol düşen uzmanlar, çocuklarına sınavın hayatlarının sonu olmadığını, her zaman başarılı olmanın zorunlu olmadığını anlatmaları gerektiğini belirtiyor.

Kaygıyı Artıran Nedenler ve Öneriler

Psikologlar, sınav kaygısının yanlış ebeveyn tutumları, aile içi huzursuzluk, sürekli ders çalışma baskısı gibi nedenlerle artabileceğini söylüyor. Ailelerin çocuklarını anlamaları, destek olmaları ve gerçekçi beklentiler içinde olmaları önem taşıyor.

Sınav Öncesinde ve Sonrasında Ailelerin Rolü

Ailelerin çocuklarını sınav sürecinde anlayarak, destekleyerek ve motive ederek kaygılarını azaltmaları gerekiyor. Ailelerin kendileriyle ilgili kaygılarını çocuklarına yansıtmamaları ve pozitif bir ortam yaratmaları önemli.

İlgili Yazılar