LGS SINAV DUASI; Sınava girerken sınav esnasında hangi dualar okunur? Sınav duası Arapça-Türkçe okunuşu...

Sınav duası araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2022 LGS sınavında binlerce öğrenci ter dökecek. Uzun süredir LGS sınavına çalışan öğrenciler 5 Haziran Pazar günü sınavda emeklerinin karşılığını alabilmek için ter dökecek. Veliler evlatlarının emeklilerinin karşılık bulması için yapacakları dualar ile evlatlarına destek olmak istiyor. İşte LGS sınav duası Arapça ve Türkçe okunuşları... SINAVDAN ÖNCE OKUNACAK DUALAR Sınav günü 70 kere Salat-ı Nariye duası okunur. ''Ya men leccemel mütekebbirine b licami azametihi selliim sellim ya Hafız'' okunmalıdır. Sınavlara girmeden önce, “Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (isra suresi;80) okunmalıdır. SINAVDA OKUNACAK DUALAR "Ya Hayyu Yâ Kayyûm, Birahmetike esteğisû." (10 kere)ANLAMI:"Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum.""Rabbi’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî." okunur. Sınava başladığınızda da, "Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû." okumanız gerekmektedir. LGS SINAV DUASI OKUNUŞU Sınav duasının Arapça okunuşu: 'Rebbi ethılni müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin vec al li min ledünke sültanen nasira.' /(İsra 80.ayet) Sınav duasının Türkçe okunuşu: ' Ya Rabbi! Beni doğru giriş ile girdir ve doğru çıkış ile çıkar. Ya Rab, katından bana yardımcı kuvvet nasip eyle.' Bu dua sınava girilmeden 3 kez okunursa, Allah imtihana girecek olan kişiye yardımcı olacaktır.

LGS SINAV DUASI; Sınava girerken sınav esnasında hangi dualar okunur? Sınav duası Arapça-Türkçe okunuşu...

Sınav duası araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2022 LGS sınavında binlerce öğrenci ter dökecek. Uzun süredir LGS sınavına çalışan öğrenciler 5 Haziran Pazar günü sınavda emeklerinin karşılığını alabilmek için ter dökecek. Veliler evlatlarının emeklilerinin karşılık bulması için yapacakları dualar ile evlatlarına destek olmak istiyor. İşte LGS sınav duası Arapça ve Türkçe okunuşları...

SINAVDAN ÖNCE OKUNACAK DUALAR

Sınav günü 70 kere Salat-ı Nariye duası okunur.

''Ya men leccemel mütekebbirine b licami azametihi selliim sellim ya Hafız'' okunmalıdır.

Sınavlara girmeden önce, “Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (isra suresi;80) okunmalıdır.

SINAVDA OKUNACAK DUALAR

"Ya Hayyu Yâ Kayyûm, Birahmetike esteğisû." (10 kere)ANLAMI:"Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum."

"Rabbi’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî." okunur. Sınava başladığınızda da, "Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû." okumanız gerekmektedir.

LGS SINAV DUASI OKUNUŞU

Sınav duasının Arapça okunuşu:

'Rebbi ethılni müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin vec al li min ledünke sültanen nasira.' /(İsra 80.ayet)

Sınav duasının Türkçe okunuşu:

' Ya Rabbi! Beni doğru giriş ile girdir ve doğru çıkış ile çıkar. Ya Rab, katından bana yardımcı kuvvet nasip eyle.' Bu dua sınava girilmeden 3 kez okunursa, Allah imtihana girecek olan kişiye yardımcı olacaktır.