Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kurban Bayramı Tatili Turizmcileri Sevindirdi

Kurban Bayramı Tatili Turizmcileri Sevindirdi

Güncel Adana Güncel Adana -
20

Alaçatı’da Doluluk Oranları Beklentilerin Üzerinde

Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Ünsal, Kurban Bayramı tatili süresince Alaçatı’da otel doluluk oranlarının beklenenden fazla olduğunu açıkladı. Ünsal, bölgedeki doluluk oranlarının %100’e ulaştığını belirtirken, Çeşme’de de benzer bir tablonun yaşandığını vurguladı.

Temmuzda Rezervasyonlar Yüzde 90’ı Buldu

Ünsal, bayramın sona ermesiyle birlikte temmuz başına kadar sakin bir dönem beklendiklerini ifade etti. Ancak Çeşme Alaçatı’da turizmcilerin temmuz, ağustos ve hatta eylül aylarının oldukça iyi geçeceğini düşündüğünü belirtirken, temmuz ayında otel rezervasyonlarının %90’ı bulduğunu söyledi. Ağustos ayında ise bu oranın %50 seviyesinde olduğunu ancak tarihler yaklaştıkça %100’e ulaşacağını öngördü.

Tatilcilerden Gelen Yorumlar

İstanbul’dan gelen Sururi Tak, Çeşme’de geçirdiği bayram tatilinin çok güzel olduğunu ancak kalabalık plajlarda su sorunu yaşanabildiğini belirtirken, İzmir’den Hamza Mandıralı ise yüzüp, eğlenip tatilin tadını çıkardıklarını söyledi. Manisa’dan gelen Mert Yetim de Çeşme’yi çok beğendiğini ve kalabalık olmasına rağmen güzel vakit geçirdiğini dile getirdi.

İlgili Yazılar