Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Özel kliniklerin güncel fiyat politikası ile kepçe kulak ameliyatı fiyatı yakından bağlantılıdır. Bu nedenle tercih edilecek klinik ve uzman hekim ile birebir görüşerek fiyatlar hakkında fikir sahibi olmak gerekir.

Estetik açıdan kötü görüntüye neden olan yelken kulak ya da kepçe kulak görüntüsü cerrahi operasyon ile yeniden şekillendirilir. Dolayısıyla kepçe kulak ameliyatı ne kadar erken dönemde yapılırsa o kadar avantajlı olur.

Bu konuda hekimler 4-5 yaş aralığını uygun görmektedir. Otoplasti hastayı zorlayacak bir ameliyat olmadığı için erken dönemde yapılır.

Ameliyat sonrası hastalar kısa sürede normal yaşantılarına dönebilir. Ayrıca, kepçe kulak ameliyatı fiyatı hakkında net bir rakam söylemek mümkün değildir. Bu konuda ilgili sağlık kuruluşları ile görüşerek fiyat bilgisi almak yararlı olacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Tıp dilinde otoplasti olarak adlandırılan kepçe kulak ameliyatı kulakların yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılan cerrahi operasyonun ismidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı daha çok genel anestezi altında yapılır. Doktorun tercihi doğrultusunda ameliyat kulağın ön ya da arka kısmından yapılır.

Kulak kıkırdağı şekillendirilerek kulak arkaya doğru çekilir. Böylece kulakların gereğinden fazla dik ya da yelken şeklinde görünümü ortadan kalkar. Bu durum hastayı psikolojik açıdan son derece rahatlatır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Otoplasti için kulak kıkırdağının gelişimini tamamlaması yeterli olacaktır. Hastanın yaşına bağlı olarak kepçe kulak ameliyatı fiyatı belirlenir.

Lipödem Tedavisi Nedir?

Ağrılı selülit olarak bilinen lipödem kişinin yaşam kalitesini düşüren ciddi bir rahatsızlıktır.

Kalça, bacak ve uyluk bölgesinde pürüzlü bir şekilde ortaya çıkan birikmiş yağ hücreleri zamanla ağrıya yol açar. Dolayısıyla lipödemin türü tespit edilerek lipödem tedavisi uygulanır.

Lipödem Nasıl Gelişir?

Lipödem daha çok genetik yatkınlık ve hormonal bozukluk neticesinde gelişim gösterir. Ağrılı yağlanma problemi olarak bilinen lipödem anormal şişlikler halinde kendini gösterir.

Lipödem Ne Zaman Başlar?

Lipödem ergenlik döneminden itibaren ortaya çıkar. Dolayısı ile bu dönemde diyet ve egzersiz programları son derece önemlidir.

Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde lipödem baş gösterir ve ilerleyerek hastanın yatağa bağımlı hale gelmesine neden olur.

Hastalığın varlığının tespit edilmesi ile birlikte zaman kaybetmeden lipödem tedavisi uygulanmalıdır.

Lipödem Belirtileri Nelerdir?

Lipödemin sık görülen belirtiler içerisinde kalça, uyluk ve bacaklarda biriken yağlanma problemidir. Bu şişlikler düzensizlik halinde meydana gelir ve ağrılı olur.

Vücutta görülen bu yağ dokularının lipödem tedavisi ile düzeltilmesi amaçlanır.

Bieşktomi Nedir?

Yanak inceltme ameliyatı olarak bilinen bişektomi yanakta bulunan fazla yağ hücrelerinin ağız içerisinden alınması operasyonudur. Bu işlem sayesinde yanaklar belirgin ve keskin hatlara sahip olur.

Estetik açıdan yüzün hoş ve dikkat çekici olması kişide olumlu etkiler yaratır. Dolayısıyla bişektomi ameliyatı sayesinde yüz yeniden şekillenir. Kişiye özel planlanan operasyonlar neticesinde bişektomi fiyatları ortaya çıkar.

Bieşktomi Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiklerini daha belirgin hale getiren ve yüzün orantılı olmasını sağlayan bişektomi ameliyatı ağız içerisinden yapılır. Küçük kesiler yardımı ile yanaktaki fazla yağ dokusu alınır.

Böylece yanak istenilen inceliğe sahip olur. Ayrıca dolgun ve kilolu yüz ifadesi yerini daha orantılı ve keskin hatlara bırakır. Yanaktaki yağ miktarının ne kadar alınacağı ve cerrahın deneyimi doğrultusunda bişektomi fiyatları hesaplanır.

Bişektomi Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Steril kliniklerde ve uzman cerrahlar gözetiminde yapılan bişektomi ameliyatı yaklaşık olarak 1 saat sürüyor. Hastalar aynı gün taburcu ediliyor.

Bişektomi Fiyatları

İşlemin detayları hakkında fikir sahibi olmak isteyenler ve bişektomi fiyatları konularında hizmet sunan klinikler ile birebir görüşerek destek almalıdır.