Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kars’ın Sarıkamış İlçesinde Temmuz Ayında Soğuk

Kars’ın Sarıkamış İlçesinde Temmuz Ayında Soğuk

Güncel Adana Güncel Adana -
9

Sarıkamış İlçesinde Geceler 2 Dereceye Kadar Düşüyor

Türkiye’nin birçok noktasında bunaltıcı sıcaklar yaşanırken, Kars’ın 2 bin 150 rakımlı Sarıkamış ilçesinde hava sıcaklığı geceleri 2 dereceye kadar düşüyor. Bir haftadır aralıklarla etkili olan sağanak, dolu ve soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Vatandaşlar Kalın Giysilerle Dolaşıyor

Soğuk hava nedeniyle temmuz ayında vatandaşların büyük çoğunluğu kalın giysilerle dolaşıyor. Bazı kahvehanelerde ve evlerde sobalar ile kombiler yeniden yakılıyor. Genellikle sobaların yandığı kahvehaneleri tercih eden ilçe sakinleri, burada sıcak ortamda çay içip sohbet ediyor.

Meteoroloji Uyarıyor

Meteoroloji verilerine göre, bölgede aralıklı yağış ve soğuk hava birkaç gün daha etkili olacak. İlçe sakinlerinden Celal Gök, havanın çok soğuduğunu belirterek, “Batıda sıcaktan yanıyorlar, biz burada soğuktan donuyoruz” dedi.

Vatandaşlar Soğuktan Şikayetçi

Adana’dan Sarıkamış’a gelen Gözel Göydaş, “Adana’da 44 derece sıcak vardı. Buraya geldim durulacak gibi değil, soba yakıyoruz. Çok soğuk, yorgansız battaniyesiz yatılmıyor” diye konuştu. Tepe Mahallesi’nde yaşayan Hakan Bircan ise “Temmuz ayındayız, hâlâ sobalarımız kurulu ve başında ısınıyoruz” ifadesini kullandı.

İlgili Yazılar