Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Genel kapsamda karın germe ameliyatı süresi kişiden kişiye değişiklik gösterirken yaklaşık olarak 3 ya da 3 buçuk saat sürebilen bir operasyon ile işlem tamamlanır.

Karın bölgesi geniş olan kişilerde ise yarım saat daha uzayabilir. Bu verilen süre tam karın germe ameliyatı suresidir.

Mini karın germe ameliyatları ise daha az sürede biter yaklaşık olarak 1,5 saat sürede operasyon tamamlanır.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Abdominoplasti olarak isimlendirilen karın germe ameliyatı bir cerrahi operasyondur. Karın ile göbek estetiği kısımlarında uygulanmış olan ameliyat çeşitleri içinde en etkili olan yöntemlerden bir tanesidir.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatında uygulanmış olan teknik derinin alınacağı bölge ve diğer hususlarda doktor tarafından yapılacak olan ayrıntılı muayene ve inceleme sonucu belirlenir.

Radyolojik görüntüler eşliğinde karar verilir. Çoğunlukla sezaryen izi seviyesi olarak isimlendiren bölgeden yanlara doğru yapılır.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Aşırı kiloluluk ya da hamilelikten sonra karın bölgesinde sarkma ya da çatlama gibi problemler oluşması sonucunda karın gerdirme ameliyatına ihtiyaç duyulur.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Karın gerdirme ameliyatı sağlık durumu iyi olan, hamilelik düşünmeyen, karın bölgesinde daha evvelki dönemde büyük bir operasyon geçirmemiş olan, doktor tarafından ameliyatın uygun görüldüğü tüm hastalara uygulanabilecek bir cerrahı işlemdir.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatı sonrasında ameliyat şartlarına bağlı olarak değişiklik olmazsa beraber genelde 1 ve 2 gün hastanede bakımdan sonra taburcu olunur.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta ameliyattan yaklaşık 6 ay sonra normal hayatına dönebileceği gibi ameliyat sonrasında enfeksiyon kapmamaya dikkat etmesi gerekir.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Yapılacak işleme göre karın germe ameliyatı fiyatları belirlenir. Ameliyat esnasında genel anestezi verildiği için hasta hiçbir şekilde ağrı hissetmez.

Ameliyat sonrasında hafif dozaj ağrı kesiciler ile durum kontrol altına alınır. Karın gerdirme ameliyatı ağrılı değildir.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

Genel kapsamda karın germe ameliyatı fiyatları uygulama yöntemine bağlıdır. Kullanılan yöntemler kesilecek olan bölgenin ameliyat öncesinde belirlenmesi gerekir. Daha sonra genel anestezi ile hasta uyuduktan sonra karın bölgesini küçük kesiler atarak işlem başlar.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Bu ameliyat çeşidinde hastanın zayıf ya da kilolu olmazsa karın germe ameliyatı fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alır.

Aşırı kilolu olan kişilerde yağ oranı fazla olduğu için operasyon kullanılan yöntemler farklı olduğu için fiyatta da farklılık olacaktır.

Liposuction Nedir?

Geniş anlamda liposuction, vücudun pek çok noktasında birikmiş fazla yağların aldırma işlemidir. Hedeflenmiş olan vücut şeklinin sağlanmasında tercih edilen yöntemdir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Hastanede ya da klinikte yatmayı gerektirmeyen liposuction ayakta tedavi şeklinde gerçekleşen bir uygulamadır.

Liposuction Öncesi

Yağ aldırma işlemi öncesinde duruma göre genel ya da lokal anestezi ile işleme başlanılır. Operasyondan önce yaklaşık 6 saat hiçbir şey yenilip içilmemesi gerekir.

Gerekli muayeneden sonra gerekli olan tüm tahliller sırası ile uygulanır.

Liposuction Kimler için Uygundur?

Cilt yapısı elastik olanlar için uygun bir operasyondur. Derisi aşırı derecede kırışmış ve sarkmışlarda bu operasyon tercih edilmez.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction yöntemleri arasında en çok bilinen klasik liposuction ameliyatı vakum ile liposuction, güç yardımlı liposuction, ultrason yardımcı liposuction yöntemleri yer alır.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları yapılacak olan işlemin içeriğine kullanılan tekniğe klinik veya hastanenin ve operasyonu yapacak uzmanın fiyat politikasına göre değişebilir.

Ameliyatın detayları ise; kişinin ihtiyacı ve istekleri ile ayırmış olduğu bütçeye göre belirlenecek liposuction tipi o anda belirlenir.